Міноборони на запит військових впровадило нові стандарти якості військової форми
Міністерство оборони встановило нові вимоги до контролю за якістю предметів речового забезпечення Збройних сил України. Технічний огляд та випробування зразків товару проводитимуть за сучасними методиками, які відповідають міжнародним стандартам.
Про це повідомила пресслужба Міноборони, передає Рубрика.
"Встановлено нові вимоги до контролю за якістю предметів речового забезпечення Збройних сил України. Технічний огляд та випробування зразків товару проводитимуть за сучасними методиками, які відповідають міжнародним стандартам", – йдеться в повідомленні.
Новий стандарт контролю, який розробило Центральне управління контролю якості Міноборони, набув чинності цього місяця.
Як повідомляється, його розроблено на запит військових, адже під час війни вимоги до якості речового забезпечення особливо зросли, а технологічний розвиток у виробництві матеріалів та засобів захисту значно прискорився.
У Міноборони зауважують, що новий сучасний стандарт допоможе постачальникам краще розуміти свої права та обов'язки.
У ньому встановлено, як саме відбувається контроль якості на всіх етапах постачання:
- проведення вхідного контролю сировини та комплектуючих,
- перевірка контрольних зразків товару,
- проведення приймального контролю товару за якістю.
Військовий стандарт ВСТ 415.002:2024(01) "Речове забезпечення. Система контролю якості предметів за номенклатурою речового забезпечення.
Настанова щодо здійснення контролю" доступний на сайті Міністерства оборони України за посиланням.
Як повідомлялось, Міністерство оборони проводить пошук та дослідження нових типів тканин для літньої польової форми і каркасних наметів та запрошує виробників для участі у випробуваннях цих матеріалів.
Нагадаємо, у серпні 2023 року Міністерство оборони затвердило зразок-еталон літнього польового костюма для військовослужбовиць Збройних сил України. Жіночу літню польову форму офіційно поставили на забезпечення.
Окрім того, у липня цього року міністерство оборони України проводило лабораторні дослідження нової полегшеної моделі бронежилета вагою від 7,5 кг до 12 кг, який забезпечуватиме захист 6-го класу.
А у жовтні головне управління розвитку матеріального забезпечення Міністерства оборони України затвердило еталонний зразок полегшеного бронежилета, призначеного для захисту життєво важливих органів під час бойових дій. Він буде використовуватися українськими військовослужбовцями та Державної спеціальної служби транспорту.