fbpx
Сьогодні
16:20 24 Жов 2024

З початку повномасштабного російського вторгнення в Україні загинув 91 медійник, – дослідження ІМІ

За вересень і жовтень 2024 року росія скоїла 27 злочинів проти медіа та журналістів в Україні: ці злочини включають вбивства, обстріли, погрози, кібератаки та юридичний тиск.

Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ), пише Рубрика.

Як зазначили фахівці, тільки у вересні внаслідок російської агресії загинули двоє медійників:

  • одним із них був Станіслав Житницький, військовослужбовець і продюсер телеканалів СТБ та "Нового каналу";
  • іншою жертвою стала журналістка Вікторія Рощина, яка загинула в російському ув'язненні. Її смерть підтвердило Міністерство оборони росії у листі, надісланому рідним 10 жовтня 2024 року. Рощина, яка перебувала в списках на обмін, померла 19 вересня, і її загибель українські правоохоронці кваліфікували як воєнний злочин, поєднаний з умисним убивством.

Окрім того, 18 жовтня 2024 року з російського полону було звільнено військовослужбовця, журналіста та правозахисника Максима Буткевича, який став другим українським журналістом, звільненим з полону цього року. Проте, як зауважили в Інституті масової інформації, Буткевич не входить до статистики ІМІ, оскільки є комбатантом.

Також від російських обстрілів постраждали редакції медіа. Зокрема, було пошкоджено офіси "Суспільне Дніпро" та "Голос Гуляйпілля".

До того ж за даними фахівців інституту, під час обстрілу на Бахмутському напрямку контузію отримав кореспондент "Донбас Реалії" Роман Пагулич, який разом з оператором Павлом Холодовим фільмував роботу операторів FPV.

журналісти та війна

Фото: ІМІ

Щобільше, у Харківській області під обстріл потрапив журналіст видання "Гвара Медіа" Денис Клименко, який працював із бригадою "Хартія". На щастя, ніхто не постраждав.

Окрім фізичних нападів, російські спецслужби продовжують застосовувати юридичний тиск на іноземних журналістів. Як відомо, ФСБ рф порушила справи проти медійників, що працювали в прикордонних районах росії, зокрема в районі Суджі Курської області, вказавши причинами незаконний перетин кордону, це:

  • кореспонденти австралійського ABC News Флетчер Янг та Кетрін Дісс;
  • фрилансер з Румунії Мірчі Барбу, який співпрацює з румунським виданням HotNews;
  • журналістка телеканалу France 24 Кетрін Норріс Трент;
  • репортер швейцарського медіахолдингу СН Media Курт Пельда.

Також, російські суди заочно арештували:

А ще 14 жовтня низка українських медіа отримала на електронні пошти повідомлення про замінування, які виявилися хибними, але викликали тривогу. Ці листи надійшли з російських IP-адрес і містили погрози на адресу журналісток Радіо Свобода.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: