fbpx
Сьогодні
09:59 24 Жов 2024

Щонайменше 7 членів НАТО виступають проти вступу України до Альянсу, – ЗМІ

English version here

Сполучені Штати та Німеччина найактивніше виступають проти того, аби Україна стала членом НАТО під час війни з рф. Проте, подібної позиції дотримуються не лише вони.

Про це пише Politico, покликаючись на чиновників з Альянсу, які розмовляли з виданням на умовах анонімності, передає Рубрика.

Зазначається, що через страх того, що це втягне Альянс у війну з російською федерацією, Вашингтон та Берлін виступають проти вступу України до НАТО.

А посолка США в НАТО Джуліанна Сміт укотре підкреслила, що наразі ніхто не збирається запрошувати України вступати до цього блоку.

Утім, США та Німеччина — не єдині противники. Зокрема, Угорщина та Словаччина теж досить активно чинять опір вступу України до НАТО.

Так, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявляв:

"Запрошення Києва до Альянсу стане гарною основою для Третьої світової війни".

Як пише Politico, у блоці також є ті противники вступу України до НАТО, які «ховаються в тіні». Йдеться про:

  • Бельгію,
  • Словенію,
  • Іспанію.

"Такі держави підтримують цю ідею [вступу України до НАТО — ред.] абстрактно, але щойно вона наблизиться до матеріалізації, вони почнуть виступати проти неї більш публічно", – зазначив один з чиновників у Альянсі.

Водночас офіційні особи, які спілкувалися з Politico, прагнули підкреслити, що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до Альянсу.

Що відомо про вступ України до НАТО

Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.

А вже у 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна. У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.

Також у Силах безпеки та оборони України вже запроваджено 287 стандартів НАТО та до кінця 2023 року ще планують запровадити близько 200 стандартів Північноатлантичного Альянсу.

Нагадаємо, віце-прем'єр Ольга Стефанішина розповідала, що проти офіційного запрошення України в НАТО виступають США та Німеччина.

18 жовтня 2024 року в адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що наразі серед членів НАТО немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Триває дискусія. Водночас у Сполучених Штатах хочуть домогтися від інших партнерів "такої самої терміновості й внеску" щодо допомоги Україні, як у США.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член у майбутньому.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: