Щонайменше 7 членів НАТО виступають проти вступу України до Альянсу, – ЗМІ
Сполучені Штати та Німеччина найактивніше виступають проти того, аби Україна стала членом НАТО під час війни з рф. Проте, подібної позиції дотримуються не лише вони.
Про це пише Politico, покликаючись на чиновників з Альянсу, які розмовляли з виданням на умовах анонімності, передає Рубрика.
Зазначається, що через страх того, що це втягне Альянс у війну з російською федерацією, Вашингтон та Берлін виступають проти вступу України до НАТО.
А посолка США в НАТО Джуліанна Сміт укотре підкреслила, що наразі ніхто не збирається запрошувати України вступати до цього блоку.
Утім, США та Німеччина — не єдині противники. Зокрема, Угорщина та Словаччина теж досить активно чинять опір вступу України до НАТО.
Так, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявляв:
"Запрошення Києва до Альянсу стане гарною основою для Третьої світової війни".
Як пише Politico, у блоці також є ті противники вступу України до НАТО, які «ховаються в тіні». Йдеться про:
- Бельгію,
- Словенію,
- Іспанію.
"Такі держави підтримують цю ідею [вступу України до НАТО — ред.] абстрактно, але щойно вона наблизиться до матеріалізації, вони почнуть виступати проти неї більш публічно", – зазначив один з чиновників у Альянсі.
Водночас офіційні особи, які спілкувалися з Politico, прагнули підкреслити, що ні США, ні Німеччина не виключають можливого вступу України до Альянсу.
Запрошення України до НАТО залежить від наступної адміністрації США, – міністр оборони Франції
Що відомо про вступ України до НАТО
Нагадаємо, що 30 вересня 2022 року Президент Володимир Зеленський, Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук та Прем'єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку України на вступ до НАТО у пришвидшеному порядку.
А вже у 2023 році у Вільнюсі 11 та 12 липня відбувся саміт країн НАТО, однієї з головних тем якого була Україна. У підсумковому комюніке саміту, оприлюдненому на сайті Альянсу, Глави держав та урядів країн Північноатлантичного альянсу визнали прогрес України на шляху євроатлантичної інтеграції та підтвердили, що майбутнє України – у НАТО.
Також у Силах безпеки та оборони України вже запроваджено 287 стандартів НАТО та до кінця 2023 року ще планують запровадити близько 200 стандартів Північноатлантичного Альянсу.
Нагадаємо, віце-прем'єр Ольга Стефанішина розповідала, що проти офіційного запрошення України в НАТО виступають США та Німеччина.
18 жовтня 2024 року в адміністрації президента США Джо Байдена заявили, що наразі серед членів НАТО немає консенсусу щодо того, щоб запропонувати Україні запрошення. Триває дискусія. Водночас у Сполучених Штатах хочуть домогтися від інших партнерів "такої самої терміновості й внеску" щодо допомоги Україні, як у США.
Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член у майбутньому.