Найбільше прокурорів отримали інвалідності у Хмельницькій та Черкаській областях, - Офіс генпрокурора
Перші результати службового розслідування показали, що найбільше прокурорів отримали групи інвалідності у Хмельницькій і Черкаській областях.
Про це інформує пресслужба Офісу генпрокурора., пише Рубрика.
«За попередніми даними службового розслідування, високий відсоток прокурорів, які мають статус особи з інвалідністю, виявлено у двох областях: Черкаській та Хмельницькій. Згідно з опрацьованою на цей час інформацією, на Черкащині 60 прокурорів органів прокуратури мають статус особи з інвалідністю. Це становить 27,4% від загальної кількості працюючих там прокурорів. 59 з них отримали його до повномасштабного вторгнення. В Хмельницькій області такий статус має 61 прокурор або 29,8% від загальної кількості. 50 отримали групи інвалідності до повномасштабного вторгнення», – йдеться у повідомленні.
Як зазначається, у решті прокуратур та в Офісі генерального прокурора цей показник не перевищує 10%.
Зокрема, у 18 прокуратурах частка прокурорів, які мають групи інвалідності, менша за 5% від загальної чисельності, ще у 11 прокуратурах — від 5 до 10%.
В Офісі генерального прокурора 22 прокурори мають статус особи з інвалідністю. Це 2,5% від загальної чисельності прокурорів, які працюють у центральному апараті.
По кожному з цих фактів буде проведена ретельна перевірка та надана оцінка як у межах службового розслідування, так і в межах кримінального провадження, яке розслідує Головне слідче управління Державного бюро розслідувань за процесуального керівництва Генеральної інспекції Офісу генпрокурора.
Скандали з МСЕК
Нагадаємо, що 4 жовтня правоохоронці викрили керівницю медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) у Хмельницькій області, а також її сина Олександра Крупу — голову обласного Пенсійного фонду — на незаконному збагаченні на мільйони доларів.
Згодом з'явилася інформація, що правоохоронні органи Хмельницької області знали про масштабну корупційну схему керівниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяни Крупи, адже були її співучасниками. Так, десятки прокурорів, серед яких і обласний прокурор, змогли оформити інвалідність.
На тлі цього скандалу правоохоронці взялися з перевірки посадовців Хмельниччини та працівників МСЕК. Міністерство охорони здоровʼя провело перевірки та скасувало висновки Хмельницької МСЕК про встановлення інвалідності 74 військовозобовʼязаним.
Також 22 жовтня Служба безпеки України разом з Офісом Генерального прокурора викрили керівницю Миколаївського обласного центру медико-соціальної експертизи на корупційних схемах, пов'язаних з ухиленням від мобілізації та незаконними доходами.
Як раніше повідомляла Рубрика протягом останніх десяти днів співробітники Департаменту стратегічних розслідувань Нацполіції спільно зі слідчими обласних управлінь поліції та СБУ заблокували 15 схем, в яких фігурують 20 зловмисників у різних регіонах країни. Серед них посадовці ВЛК, МСЕК та навчальних закладів.