fbpx
Сьогодні
10:59 22 Жов 2024

Залучення росією солдатів КНДР: у відповідь Південна Корея обговорює можливість відправки в Україну наступальних озброєнь

English version here

Фото: З відкритих джерел

Південна Корея оголосила про намір вжити "поетапних заходів" у відповідь на поглиблення військової співпраці між КНДР та росією. Це пов'язано з рішенням Північної Кореї направити своїх військовослужбовців до рф для підтримки її військових зусиль.

Про це заявив заступник радника з національної безпеки Кім Те Хе, повідомляє Yonhap.

Південнокрейський посадовець зробив цю заяву під час брифінгу після зустрічі, організованої радником із національної безпеки Шин Вон Сіком з приводу відправлення північнокорейських військ на росію.

Як стало відомо, близько 12 000 північнокорейських військових, зокрема 1500 солдатів, вже розгорнуті на Далекому Сході росії.

Президентська Рада національної безпеки Південної Кореї скликала засідання після отримання цієї інформації від Національної розвідувальної служби. Військова співпраця між Північною Кореєю та росією була названа "значною загрозою безпеці" як для Південної Кореї, так і для міжнародного співтовариства.

Це також розглядається як порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, що забороняють таку взаємодію з Північною Кореєю.

"Якщо незаконне військове співробітництво між Північною Кореєю і росією продовжиться, (Південна Корея) не стоятиме осторонь, а відреагує рішуче у співпраці з міжнародною спільнотою", – заявив Кім, попередивши про "поетапні заходи" у відповідь на рівень їхніх військових зв'язків.

Серед можливих кроків обговорюється навіть відправка в Україну наступальних та оборонних озброєнь.

Варто додати, у червні повідомляли що, якщо російська федерація надаватиме КНДР високоточну зброю, то Південна Корея не стане "зв'язувати" себе у військовій допомозі Україні.

Раніше радник з питань національної безпеки Чан Хо Джин заявляв, що будь-яка співпраця, яка сприяє військовому зміцненню КНДР, є порушенням резолюцій Ради безпеки ООН та підлягатиме міжнародному контролю та санкціям.

Він також обіцяв ужити відповідних заходів, зокрема переглянути питання збройової підтримки України, змінивши політику Сеула щодо ненадання Україні летальної зброї.

Чан Хо Джин додав, що Південна Корея зберігатиме стратегічну невизначеність щодо типів зброї, які можуть бути поставлені Україні, адже "буде цікаво подивитися, як на це відповість росія, а не розкривати наші плани заздалегідь".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: