fbpx
Сьогодні
22:57 17 Жов 2024

Японський виробник БпЛА постачатиме в Україну дрони для гуманітарного розмінування

English version here

Фото: Nikkei

Японський виробник промислових безпілотників Prodrone готується постачати свою продукцію в Україну для використання в операціях із гуманітарного розмінування.

Про це повідомило японське ділове видання Nikkei, пише Рубрика.

У чому проблема?

Станом на 1 липня 2024 року понад 144 тисячі квадратних кілометрів України вважаються потенційно замінованими. Понад рік тому цифра становила 174 тисячі кв. км.

"Від початку року понад 200 тисяч гектарів родючих земель сапери обстежили, очистили від мін та передали аграріям, аби вони могли знову сіяти та збирати врожай. Топ-3 регіони з розмінування від початку року: Херсонщина, Харківщина та Миколаївщина", зауважував у вересні прем'єр Денис Шмигаль.

Яке рішення?

Компанія планує передавати Україні дрони, які здатні пересуватись на висоті 50 см над землею, що є ідеальним для пошуку мін на важкодоступних або небезпечних ділянках.

Як це працює?

Технологію пошуку мін розроблятимуть українські фахівці.

А з впровадженням штучного інтелекту дрони зможуть автоматично наносити виявлені міни на інтерактивну карту місцевості, що значно спростить та прискорить процес розмінування.

Prodrone планує розпочати постачання безпілотників в Україну вже наступного року.

Компанія спеціалізується на виробництві дронів для зйомки з високою роздільною здатністю, перевірки інфраструктури та транспортування вантажів, і тепер розширює свої можливості для гуманітарних цілей.

Нагадаємо, в кінці вересня Шмигаль відзначав, що Японія надає нашій державі велику й неоціненну допомогу. Особливо в гуманітарній сфері. До кінця року третина всіх машин для розмінування в Україні будуть саме японського виробництва. Крім того, Японія суттєво допомагає в медичній галузі.

Також у Міністерстві оборони України кодифікували та допустили до постачання у війська імпульсний металошукач українського виробництва. Створений українськими інженерами пристрій для пошуку мін та інших вибухонебезпечних предметів отримав назву "Хортич-1".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: