"Пощадив свої зуби": полярники показали, хто несподівано навідався до ополонки, яку вони зробили
Українські науковці з антарктичної дослідної станції "Академік Вернадський" показали, як з лунки для відбору зразків води до них випірнув тюлень Ведделла.
Про це інформує Рубрика з посиланням на розповідь у Фейсбуці Національного антарктичного наукового центру.
Автором відео "зустрічі" є Віталій Камінський.
Це відбулося серед льоду в протоці Стелла-Крік.
"Вчені вийшли на лід в протоку Стелла-Крік й пробили лунку, щоб відібрати зразки води. Це роблять постійно для біологічних досліджень.
Однак цього разу зимівники не встигли розчистити отвір, як в ньому з'явився гість – тюлень Ведделла. Він виплив, подихав і сховався під воду. Так повторювалося кілька разів, тож наші науковці відійшли від лунки, щоб не заважати тварині", – кажуть полярники.
Вони пояснюють: представники цього виду добре пристосовані до життя в умовах Антарктики й здатні затримувати подих і залишатися під водою майже півтори години поспіль.
Найбільший показник у вересні від 1947 року: поблизу станції "Академік Вернадський" зафіксували рекордну швидкість вітру
"Подекуди глибина їхнього занурення становить понад 600 метрів. Щоб ковтнути повітря, ведделли використовують тріщини в кризі або ж самі прогризають отвори.
А от цей тюленчик вирішив скористатися лункою, яку зробили українські полярники.
Чим, до речі, пощадив свої зуби. Адже через постійне прогризання криги їхні зуби швидко стираються, відповідно, зменшується тривалість життя тварини", – розповідають у НАНЦ.
Нагадаємо, 17 вересня на острові Вінтер поблизу станції "Академік Вернадський" вперше цього року народився тюлень Ведделла. Малюк, який з'явився на світ, є хлопчиком. Полярники слідкували за станом вагітної самиці з 1 вересня, використовуючи дрон та проводячи щоденний моніторинг.
"У перші дні малюки зазвичай важать 25-30 кілограмів і дуже швидко ростуть на поживному молоці мами – його жирність 54%. До кінця вигодовування, яке триває близько 3 місяців, їхня вага може сягати 90 кілограмів. А дорослі тюлені Ведделла важать 400.
Вагітність цих тварин триває 10 місяців, а завагітніти вони можуть вже за кілька місяців після пологів. Тож "ведделлята" народжуються здебільшого на початку антарктичної весни. Кожна самиця приводить одне дитинча",– розповіли у Національному антарктичному науковому центрі.
Також повідомлялось, що українські полярники обрали ім'я для першого тюленя Ведделла, народженого цього року на острові Вінтер, неподалік станції "Академік Вернадський". Також показали, як малеча знайомиться зі світом та вивчає навколишнє середовище поруч із мамою.
Малюка назвали SeaBaby Світозарович, на честь українського морського дрона. Ім'я було запропоноване в межах конкурсу, який організували українські дослідники.