fbpx
Сьогодні
17:55 13 Жов 2024

У МОЗ дали пояснення, як дізнатися свій вакцинальний статус: у чому рішення

Фото: Freepick

Як в Україні, так і в усьому світі, останнім часом спостерігається тривожна тенденція – знижується рівень планових щеплень.

Про це пише Рубрика з посиланням на Facebook-сторінку Міністерства охорони здоров'я (МОЗ).

У чому проблема?

За останні 50 років вакцинація допомогла врятувати 154 мільйони життів. Проте, останнім часом спостерігається тривожна тенденція – знижується рівень планових щеплень як в Україні, так і в усьому світі.

Коли дорослі або діти пропускають планові щеплення згідно з календарем вакцинації, ризик зараження інфекційними хворобами значно зростає.

Серед цих небезпечних хвороб є:

  • дифтерія,
  • кашлюк т,
  • правець, від яких можна було б захиститися за допомогою вакцин.

Яке рішення?

Згідно з національним календарем щеплень, діти до 16 років повинні отримати обов'язкові щеплення від десяти небезпечних захворювань, серед яких є дифтерія, правець та кашлюк.

Тому кожен українець повинен знати свій вакцинальний статус.

Як це працює?

Перегляньте свою медичну картку, щоб з'ясувати, чи є в ній записи про проведені щеплення.

Якщо самостійно знайти інформацію не вдається, зверніться до сімейного лікаря. Він допоможе відновити вашу історію вакцинації, перевіривши медичні документи.

Через війну багато людей змушені змінювати місце проживання, і не всі мають доступ до своєї медичної документації, щоб підтвердити вакцинальний статус себе або своїх дітей. Для внутрішньо переміщених осіб Міністерство охорони здоров'я та Центр громадського здоров'я розробили рекомендації, як отримати необхідні дані щодо вакцинації

Нагадаємо, з 1 серпня і до кінця 2024 року в Україні посилять заходи з імунізації проти кашлюку, дифтерії та правця. Протягом цього періоду дорослі та діти, які не отримали планові щеплення або ревакцинацію, зможуть отримати необхідну інформацію про процедуру та вакцинуватися.

Окрім того, Міністерство охорони здоровʼя випустило оновлені рекомендації щодо вакцинації населення проти COVID-19, які відповідають останнім рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Також "Рубрика" разом з платформою "Бережи себе" зібрала п'ять популярних запитань про вакцинацію дітей та пояснила як і коли її (не)правильно робити.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: