Російська армія та українські Сили оборони здійснюють почергові наступи в Курській області, - ISW
Збройні сили України вже третій місяць проводять наступальні дії на території Курської області російської федерації. За останню добу істотних просувань не зафіксовано, однак російським військам не вдається змусити українські сили відступити до кордону.
Про це пише Рубрика, посилаючись на американський Інститут вивчення війни (ISW).
Як повідомляють американські аналітики, 5 жовтня українські війська продовжили наземні атаки в Глушківському районі, однак "не досягли підтверджених успіхів". Зазначають, що українські сили активно діють на захід від свого головного виступу в Курській області, одночасно на кілька напрямків.
За інформацією російських провоєнних блогерів, нібито село Ведмеже було відбито російськими військами, однак ISW спростовує ці заяви, зазначаючи, що жодних підтверджень цьому немає.
За словами аналітиків, обидві сторони продовжують здійснювати почергові атаки та контратаки. Так, днями ЗСУ атакували російські позиції на південний захід від Глушкового в районі Веселого та Нового Путі, а також на південний схід – біля Ведмежого.
Повідомляють, що у Глушковському районі діють підрозділи російської 83-ї окремої гвардійської повітряно-десантної бригади. А поблизу Ведмежого помічено підрозділи російської 106-ї гвардійської дивізії ПДВ, 56-го полку ПДВ та 1427-го мотострілецького полку.
"Російські війська під час механізованої атаки чисельністю до взводу нещодавно просунулися на південний схід від Обухівки (район Кореневого). Українські ж війська атакували на південний схід від Кореневого в напрямку Любимівки та Обухівки; на північ від Суджі – в бік Камишівки; на південний схід – біля Плехового", підкреслюють у зведенні ISW.
Там додали, що в районі Обухівки українським силам намагаються протистояти окупанти зі 155-ї бригади морської піхоти Тихоокеанського флоту рф, які раніше воювали проти ЗСУ на фронті в Україні.
Хоча просування Збройних сил України в Курській області залишається помірним, активні бойові дії тривають. Обидві сторони намагаються захопити ключові позиції, водночас жодна з них не здобуває вирішальної переваги.
Бої в Курській області
Українські війська здобули тактичну перемогу, яка підняла бойовий дух, коли вони захопили близько 1200 кв. км російської території, взяла у полон 594 ворожих солдати й контролювала понад 100 населених пунктів після раптового нападу 6 серпня.
Також українські Збройні сили 14 вересня продовжили просування в Глушковському районі Курської області: їхній рух зафіксували у полях на південь від Тьоткіно та на північ від Суджі: бійці захопили кілька сіл.
Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна утримуватиме російську територію, оскільки це є невіддільною частиною плану перемоги у війні.
Президент Зеленський заявив 13 вересня, що російські війська "почали швидкі наступальні дії", але без особливих успіхів.
Також Глава держави 19 вересня повідомив, що на Курський напрямок вдалося відволікти близько 40 тисяч російських військових. Це стало можливим завдяки активним діям Збройних Сил України, що мають значний вплив на загальну ситуацію на фронті.
А наприкінці вересня українські воїни 95 окремої десантно-штурмової Поліської бригади прорвали одну з ділянок російського кордону, а саме в Курській області.