Кадрові зміни в Міноборони: Умєров повідомив про звільнення 4 своїх заступників
Глава Міністерства оборони Рустем Умєров прийняв рішення провести кадрові зміни у відомстві та оголосив про звільнення 4 з 8 своїх заступників.
Про це пише Рубрика, посилаючись на очільника оборонного відомства у Facebook.
Як зазначив міністр, він підписав подання до КМУ про звільнення заступників міністра оборони:
- Станіслава Гайдера (переходить на посаду керівника Офісу міністра),
- Олександра Сергія,
- Юрія Джигира,
- Людмили Дараган (державного секретаря).
Умєров пояснив, що рішення про кадрові зміни прийняв у контексті того, що "система Міністерства оборони України – Збройні сили, ГУР та ДССТ – під час воєнного стану є закритим периметром", а отже "всі процеси всередині мають бути чіткими та контрольованими", і "будь-які зовнішні чи внутрішні спроби вплинути на них – неприпустимі".
"Про нові призначення, включно із заступниками міністра, повідомлю окремо", – заявив міністр.
Він також повідомив, що реформують систему оборонних закупівель.
""Спецтехноекспорт" (СТЕ) переходить від ГУР до Міноборони. Поставив завдання – довести до кінця процес очищення системи закупівель у тісній співпраці з правоохоронними та антикорупційними органами", підкреслив міністр.
Також, за словами глави Міноборони, продовжують реформування:
- Агентства оборонних закупівель (АОЗ),
- Державного оператора тилу (ДОТ), наближаючи ці процеси до стандартів НАТО.
"Найближчим часом будуть створені наглядові ради для обох структур. Подання до КМУ буде зроблено цього тижня", – підсумував Умєров.
Зауважимо, що Міноборони уніфікує обіг інформації у відомстві. Йдеться про мобілізаційні завдання, реалізацію проєктів фортифікацій та ще близько 20 інших сфер.
Міноборони ставить за мету:
- узгодити та інтегрувати різноманітні джерела даних,
- забезпечити їх достовірність та високу якість,
- впровадити сучасні аналітичні інструменти для аналізу та прогнозування.
Документ підготовлений за підсумками кількамісячного тестування нової системи управління даними. Концепція також передбачає перехід від мануальної обробки даних до систем підтримки прийняття рішень, включно з використанням елементів штучного інтелекту.
Нагадаємо, що станом на сьогодні у Збройних силах України перебувають 68 тисяч жінок, із них понад 48 тисяч – це військовослужбовиці. У зоні бойових дій завдання виконують близько 5 тисяч захисниць.