В Україні стартує безоплатна програма перекваліфікації для жінок на операторок будівельної техніки: у чому рішення
В Україні запускається безоплатна програма перекваліфікації жінок, які хочуть здобути навички управління будівельною технікою, зокрема екскаваторами та фронтальними навантажувачами.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки, пише Рубрика.
У чому проблема?
Як відомо, кадрова криза сьогодні, зокрема і через російську агресію, торкається фактично всіх галузей, у перевезеннях як вантажних, так і пасажирських, потреба у кваліфікованих фахівцях також є значною.
Яке рішення?
Програма під назвою "Iron Women" реалізується шведською неприбутковою організацією Beredskapslyftet у співпраці з Volvo Construction Equipment та ETS Group у рамках проєкту Reskilling Ukraine.
"Щоб покращити ситуацію на ринку праці, допомогти жінкам опанувати більш затребувану професію та підвищити свою конкурентоздатність, ми запровадили низку програм з перекваліфікації та навчання", наголосили у міністерстві.
Як це працює?
Програма "Iron Women" складається з двох частин:
- теоретичний курс (онлайн),
- практичне навчання на техніці Volvo, включаючи перший в Україні електричний колісний навантажувач.
Після завершення навчання учасниці отримають кваліфікацію:
- "машиністка екскаватора 5 розряду",
- "водійка навантажувача 4 розряду".
Участь у програмі можуть взяти жінки від 18 років, які мають водійське посвідчення та досвід водіння. Навчання, проживання та харчування учасниць повністю покривається коштом проєкту Reskilling Ukraine.
Подати заявку на участь в програмі можна за посиланням. Заявки приймають до 6 жовтня. Навчання почнуться у жовтні 2024 року.
Нагадаємо, що 4 вересня відкрилась реєстрація на проєкт "Розширення професійного потенціалу жінок у сфері пасажирських перевезень". Це безоплатна програма для розвитку професійних навичок майбутніх водійок автобусів.
Також "Рубрика" розповідала про перші в Україні курси для жінок, які хочуть водити вантажівки та про шлях українок, які вже його пройшли й шукають себе у новій професії. Про те, чого вчать на курсах, чи груба це робота та, чи готові роботодавці брати жінок за водійок фур — далі докладніше у нашому матеріалі: "Стати водійкою вантажівки в Україні: як працює курс, що навчає жінок "чоловічої" професії".