fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 18:17 26 Вер 2024

У Запоріжжі з’явилася перша публічна пральня

Валерія Глущенко заснувала першу в Запоріжжі публічну пральню. ЇЇ головне призначення — зекономити час родинам у побутових справах, а також допомогти військовим швидко перетворити купу брудного спорядження на чисте. Як розвивається проєкт і який він має попит, дізнавалася "Рубрика".

У чому проблема?

Валерія Глущенко — дружина військового, тож як ніхто розуміє цінність часу поряд з коханою людиною. Зі свого досвіду вона знає, що з фронту захисники та захисниці повертаються із достатньою кількістю брудних речей, які доводиться кілька разів завантажувати у домашню пральну машину. Окрім кількості, вони можуть мати великі габарити та не вміщуватися в барабан. У результаті замість такої довгоочікуваної уваги один одному, родини військових змушені витрачати час на побутові клопоти. 

Засновниця першої публічної пральні в Запоріжжі Валерія Глущенко

Засновниця першої публічної пральні в Запоріжжі Валерія Глущенко. Фото героїні

Яке рішення?

Забрати з переліку хатніх справ прання для родин захисників стало можливим завдяки публічній пральні, яку і заснувала Валерія. Реалізувати ідею вона змогла завдяки державній програмі "Грант для ветеранів та членів їхніх сімей". Жінка успішно представила свій бізнес-план та отримала пів мільйона гривень на обладнання, рекламу та оренду приміщення. Однак цих коштів виявилося недостатньо для повноцінного втілення задуму, тож вона доклала ще 300 тисяч гривень — на додаткові витрати, серед яких ремонт, меблі, бухгалтерські та юридичні послуги тощо. 

перша публічна пральня в Запоріжжі

Куточок адміністратор та відвідувачів пральні. Фото: Валерія Глущенко

Також за умовами грантової програми Валерія мала працевлаштувати людей. Тож у пральні працюють два адміністратори, які обробляють замовлення та допомагають клієнтам. 

Заклад запрацював з середини літа й на другий місяць роботи вийшов на самоокупність. З моменту відкриття пральню відвідали вже понад 230 людей. За словами власниці, найчастіше у заклад приносять ковдри, спальники, постільну білизну та пуховики. Крім того, послугами користується багато військових. Пральня має популярність не лише завдяки своїм ексклюзивним послугам, а й завдяки "інстаграмно" облаштованій локації.

перша публічна пральня в Запоріжжі

Військовий спальник. Фото Валерія Глущенко

перша публічна пральня в Запоріжжі

Військове спорядження. Фото Валерія Глущенко

"У нас є постійні клієнти. Люди задоволені, бо відчули наскільки це зручно. При замовленні комплексу (прання+сушіння) вже через 4 години речі чисті та акуратно складені", — розповіла Валерія.

перша публічна пральня в Запоріжжі

Складені рушники. Фото Валерія Глущенко

Як це працює?

Пральня працює без вихідних з 08:00-20:00 на вулиці Комарова, 1. Приміщення обладнане сучасною технікою на базі штучного інтелекту: 5 пралок та 4 сушарки Samsung. Також заклад має генератор, розрахований на роботу закладу в режимі економії енергії — є можливість запуску до 4 машинок. 

перша публічна пральня в Запоріжжі

"У нас часто питають: «Ну навіщо йти до пральні, у всіх же вдома є машинки». Все так, є, але у нас вони великі — на 11 та 16 кг. Якщо речей багато, їх можна випрати в декілька разів швидше (не треба робити 3-4 завантаження). У пралки поміщаються ковдри, наматрацники, важкі покривала та штори. Також у нас одразу можна висушити та відпарити речі. Якщо говорити тільки про прання (без сушіння), то найшвидший цикл — 18 хвилин. 

Важливо розуміти, що догляд за різними речами потребує застосування різних програм, ми це завжди враховуємо, і допомагаємо обрати найбільш відповідний тип послуги", — розповідає Валерія.

У пральні діють два формати послуг: самообслуговування або комплекс — допомога адміністратора. Відвідувачам треба брати з собою лише брудний одяг, у пральні наявні професійні італійські мийні засоби TM Sutter Professional.

"Я планую й надалі розвивати цей бізнес. Наразі шукаю партнерів для створення мережі і працюю над організацією доставки", — поділилася планами засновниця пральні.

Нагадаємо, що один із дієвих способів розпочати відновлення громади — активізувати волонтерський рух. Саме це і зробив Всеукраїнський громадський центр "Волонтер", розпочавши проєкт "Чисті та вмотивовані". "Рубрика" разом з представниками центру відвідала Баштанку на Миколаївщині та розповідає, як працює ця ініціатива. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Як відкриття громадських пралень може розпочати відновлення прифронтової громади".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: