fbpx
Сьогодні
16:37 26 Вер 2024

В Україні стартує проєкт "Е-резидент": іноземцям дозволять вести бізнес в країні дистанційно

English version here

Фото: Freepik

В Україні невдовзі стартує новий проєкт "Е-резидент", що дозволить іноземним підприємцям відкривати рахунки та керувати бізнесом онлайн.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров, пише Рубрика.

У чому проблема?

Раніше іноземцям, що хотіли займатися бізнесом в Україні, треба було пройти складну бюрократичну процедуру. Все це, звісно, потребувало чимало часу та витрат. 

Яке рішення?

Та з 1-го квітня 2023 року в Україні стала можливою концепція е-резидентства в Україні. У податкове законодавство внесли зміни. Концепцію розробляли два роки. І тепер в Україні, так само як в Естонії або Литві, можна отримати статус резидента. 

Як це працює?

Законопроєкт №5270, ухвалений у жовтні 2022 року, надасть можливість іноземним громадянам отримати спеціальний статус і працювати в Україні онлайн.

"За кілька днів запустимо електронне резидентство, як в Естонії, але з кращими умовами. Виходимо на ще один рівень конкуренції з країнами, на ІТ-арені будемо презентувати", – анонсував міністр.

На першому етапі учасники проєкту зможуть реєструватися як фізичні особи-підприємці (ФОП). Згодом планують впровадження реєстрації компаній у формі ТОВ.

Федоров зазначив, що "Е-резидент" стане незалежною екосистемою для бізнесу. Проєкт буде представлений на IT Arena, яка проходитиме з 27 по 29 вересня у Львові.

Також посадовець зазначив, що держава працює над пілотним проєктом статичного інтернету та розвитком 5G в Україні.

Варто додати, що Мінцифри відкоригувало список країн, підприємці яких стануть першими е-резидентами в Україні: до нього увійшли Словенія, Індія, Пакистан і Таїланд і планувало запустити е-резидентсво в першому кварталі 2024 року.

Під час роботи "е-резидент" сплачуватиме 5%-й податок від доходів у межах ліміту ФОП 3-ї групи, а понад ліміт – 15%, але тільки за зовнішніми контрактами з експорту послуг.

Нагадаємо, що "Рубрика" зібрала відповіді на питання, які можуть виникнути після того, як ви дізнались про можливість е-резидентства: реєстрація, податки та дозволені види підприємницької діяльності. Оскільки концепцію досі допрацьовують, питань все ще багато. Та основне бачення, яким буде е-резидентство, можна сформувати вже. Читайте докладніше у нашому матеріалі: "Електронне резидентство для іноземців в Україні: що це і як його оформити".

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: