Латвія дерусифікує банкомати: у чому рішення
У Латвії Сейм ухвалив поправки до закону про кредитні установи, який передбачає заборону використання у банкоматах латвійських комерційних банків російської мови.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Delfi.
У чому проблема?
У Латвії безготівкові розрахунки дедалі більше використовуються як основний спосіб платежів. Однак, незважаючи на зростання безготівкових розрахунків, готівка залишається актуальною. За даними опитування Банку Латвії "Платіжний радар", у лютому 2024 року готівкові платежі становили в середньому 23% повсякденних платежів.
На 30 червня 2023 року в Латвії на 10 000 жителів припадало 4,9 банкоматів, що є одним із найнижчих показників у Європі.
Міністерство фінансів вважає, що в Латвії необхідно вжити заходів для забезпечення достатнього доступу до послуг з готівкових платежів, оскільки готівка повинна бути життєздатною альтернативою безготівковим розрахункам.
Яке рішення?
Латвія також послідовно проводить політику дерусифікації. Тому сейм Латвії ухвалив поправки до закону про кредитні установи. Він передбачає заборону використання у банкоматах латвійських комерційних банків російської мови.
Латвія висловила категоричний протест росії у зв'язку з падінням дрона на її території
Як це працює?
Відтепер банкомати мають бути налаштовані латиською мовою (включаючи латгальську).
Також вони можуть бути налаштовані офіційними мовами країн-членів Європейського Союзу (ЄС) та Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) або країн-кандидатів.
Поправки також передбачають мінімальні вимоги, щоб клієнт кредитної установи міг зняти готівку зі свого рахунку.
Ці поправки забезпечать доступність готівки для мешканців на всій території Латвії.
Нагадаємо, з 2026/2027 навчального року школи Латвії мають поступово пропонувати учням як другу іноземну мову одну з офіційних мов Європейського Союзу, або іншу іноземну мову, але не російську.
Зараз латвійські школярі вивчають англійську мову як першу іноземну мову від початку навчання, а другу іноземну мову починають вивчати з кінця початкової школи.
Теоретично діти можуть вивчати французьку, німецьку та інші мови як другу іноземну, але на практиці найчастіше викладається російська мова, оскільки у школах не вистачає вчителів інших мов.
Також повідомлялось, що Латвія після роз'яснень Єврокомісії щодо санкцій, заборонила в'їзд автомобілів з номерами російської федерації.