Говорити треба було до війни: президент Бразилії відреагував на заклик Зеленського разом працювати над мирним планом
Президент Бразилії Луїз Інасіо Лула да Сілва відреагував на заклик президента України Володимира Зеленського працювати разом над мирним завершенням війни з росією. Бразильський лідер заявив, що говорити Україна мала до війни.
Про це він сказав під час свого виступу, передає бразильське видання Metrópoles.
Зазначають, що Зеленський в інтерв'ю одному з бразильських ЗМІ розкритикував бразильсько-китайську пропозицію щодо мирного врегулювання війни. Він закликав Бразилію до діалогу, підкресливши, що Україна не бачить Бразилію ворогом і готова до спільних зусиль задля миру.
"Я казав Лулі, ми передавали китайській стороні. Давайте разом сідати, давайте разом розмовляти. Ви нам не вороги, і ми вам не вороги", — зазначив Зеленський.
Своєю чергою да Сілва заявив, що Бразилія не може втручатися у війну в Україні, оскільки її роль на світовій арені стає дедалі вагомішою, особливо у сфері енергетики.
Він підкреслив, що Бразилія виступає за мир і не прагне підтримувати жодні військові конфлікти.
"Світ ще ніколи не бачив Бразилію такою важливою, як сьогодні. Саме через це ми не можемо брати участь у війні в Україні. Для нас важливо сказати, що ми хочемо миру, ми не хочемо війни", — заявив Лула.
Він також президент Бразилії додав, що ті, хто прагнуть миру зараз, мали б розпочати діалог ще до початку війни.
"Ті, хто хочуть говорити з нами зараз, могли б говорити з нами до початку війни", підкреслив да Сілва.
Що відомо про ставлення Бразилії до мирного врегулювання війни в Україні
Україна запропонувала власний дипломатичний шлях до досягнення миру, який ґрунтується на нормах міжнародного права та принципах Статуту ООН. Цей план відомий як "формула миру".
15 та 16 червня у Швейцарії відбувся саміт миру України. У ньому взяли участь представники 100 країн та міжнародних організацій.
Попри заяви ЗМІ, учасники саміт миру ухвалили спільну декларацію. Як відомо, її підписали 78 держав та чотири організації, в якій окреслили три головні моменти, пов'язані з атомною, продовольчою та гуманітарною безпекою.
Своєю чергою такі країни, як Китай та Бразилія, запропонували свої мирні плани, проте Україна відкинула їх, оскільки вони не враховують ключові питання, такі як виведення російських військ з окупованих територій.
Також уряди Китаю та Бразилії 23 травня опублікували спільну заяву щодо вирішення війни між росією та Україною, виступаючи за політичні переговори для досягнення миру. Зокрема, вони вважали, що Саміт миру має проходити лише за участі рф.