fbpx
Сьогодні
18:59 12 Вер 2024

У столиці тестують систему безквиткового проїзду в транспорті: як працює це рішення

Фото: Ілюстративне / З відкритих джерел

У Києві на декількох автобусних маршрутах розпочали тестування нової системи безквиткового проїзду.

Про це повідомив заступник голови Київської міської державної адміністрації та керівник цифрової трансформації Києва Петро Оленич в ефірі телеканалу "Київ".

Яке рішення?

Оленич зазначив, що сервіс уже повністю готовий і наразі проходить технічне тестування на кількох маршрутах комунального підприємства "Київпастранс". У перспективі, нова система має бути запущена в промислову експлуатацію.

Окрім комунального транспорту, тривають переговори з приватними перевізниками щодо підключення до єдиної міської системи електронних квитків. Це дозволить створити єдину систему оплати для всіх видів громадського транспорту в Києві.

На кшталт, "Укрзалізниця" вже інтегрувала свої міські сервіси з новою системою.

Як це працює?

Замість традиційних квитків та валідаторів, нова система передбачає самовалідацію проїзду через мобільний застосунок.

Пасажир просто заходить у застосунок, натискає кнопку для оплати, і проїзд автоматично фіксується. Відтак, відпадає необхідність у використанні квитків або спеціальних терміналів у транспорті.

Як користуватися новою системоюПерші тести безквиткової системи почалися в травні 2024 року на трамвайних маршрутах. Щоб скористатися сервісом, пасажир повинен:

  1. Вибрати опцію "Оплата проїзду" у застосунку.
  2. Сканувати QR-код, розміщений у салоні транспорту.
  3. Оплатити проїзд транспортною карткою, QR-квитком або банківською карткою.

Після оплати у застосунку генерується QR-квиток, який можна показати контролеру.

Ця інновація покликана зробити користування громадським транспортом зручнішим, а також сприяти впровадженню сучасних цифрових рішень у транспортній системі столиці.

Нагадаємо, що в Україні за безквитковий проїзд передбачена адміністративна відповідальність, а це означає можливість отримати штраф на місці правопорушення. Юристи наголошують, що контролери мають дотримуватися правил: при перевірці квитків вони зобов'язані показувати службові посвідчення, а при стягненні штрафу – видавати квитанцію встановленого зразка.

За статтею 135 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП) – "Безквитковий проїзд" – передбачена така адміністративна відповідальність:

  • за безквитковий проїзд пасажира;
  • за проїзд пасажира без реєстрації або компостування проїзного документа;
  • за провезення без квитка дитини віком від 7 до 16 років.

При цьому сума штрафу, який можуть виписати людині, залежить від конкретного виду транспорту та вартості проїзду в ньому:

  • безквитковий проїзд у поїздах приміського, місцевого або дальнього сполучення – тягне за собою накладення штрафу в 10-кратному розмірі від вартості проїзду
  • безквитковий проїзд у міському транспорті – тягне за собою накладення штрафу в 20-кратному розмірі від вартості проїзду
  • безквитковий проїзд в автобусі приміського або внутрішнього районного сполучення – тягне за собою накладення штрафу в 10-кратному розмірі від вартості проїзду
  • безквитковий проїзд в автобусі міжміського та міжнародного сполучення, а також у міжміському електротранспорті – тягне за собою накладення штрафу в 10-кратному розмірі від вартості проїзду
  • безквитковий проїзд на суднах морського та внутрішнього водного транспорту – тягне за собою накладення штрафу в 5-кратному розмірі від вартості проїзду

Отже, наприклад, за безквитковий проїзд у столичному пасажирському транспорті (автобусі, трамваї, тролейбусі, фунікулері, метро), де вартість однієї поїздки становить 8 грн, пасажирам доведеться заплатити 160 грн.

Крім того, якщо одна поїздка міською електричкою в Києві коштує 15 грн, за безквитковий проїзд у ній можна отримати штраф у розмірі 300 грн.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: