Після прийняття закону про медичний канабіс в Україні планують відродити коноплярство
У наступному 2025 році в Україні планують засіяти 8000 га промислової коноплі.
Про це повідомив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак, пише Рубрика.
Яке рішення?
З 16 серпня 2024 року в Україні набув чинності закон, що легалізує медичний канабіс. Це важливий крок у реформуванні медичної сфери, що дозволить лікарям призначати пацієнтам ліки на основі канабісу для лікування різних захворювань. Однак, згідно з новими правилами, придбати такі препарати можна буде тільки за електронним рецептом.
Окрім того, зі слів Віштака, прийнято закон України від 21 грудня 2023 року № 3528-IX щодо державного регулювання обігу рослин роду коноплі.
Тому вже у наступному 2025 році в Україні планують засіяти 8000 га промислової коноплі.
Як це працює?
"Вирощування конопель в промислових цілях стало можливе після прийняття закону про медичний канабіс. Промислові коноплі – це також безліч продуктів з доданою вартістю – харчова, легка, целюлозо-паперова та інші галузі промисловості", – зазначив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики.
З прийняттям закону промислові коноплі стали цікавими для українських агровиробників. Вони стають практично звичайною сільськогосподарською культурою, для вирощування якої уже не потрібно буде мати ліцензії чи квоти.
За словами Віштака, в Україні найкращі сорти промислових конопель з усього світу. А завдяки науковій базі Україна також має всі шанси бути передовою країною і у селекційній роботі.
Інститут луб'яних культур НААН України та Інститут сільського господарства північного-сходу НААН України – це дві передові наукові установи, що володіють сортами конопель.
Окрім того, ще 11 приватних агропідприємств займаються вирощуванням насіннєвого матеріалу конопель.
Нагадаємо, що з 1 жовтня цього року в Україні запрацює система з регулювання обігу медичного канабісу. У ній будуть фіксуватись понад 30 видів операцій.
Серед іншого у системі фіксуватиметься:
- виробництво насіння медичного канабісу,
- посів,
- клонування,
- посадка рослин та садивного матеріалу,
- відправлення зразків на лабораторне дослідження,
- збір рослин,
- перевезення,
- купівля,
- виготовлення ліків,
- знищення відходів,
- відпуск в аптеці тощо.
Доступ до системи буде безоплатним, цілодобовим та здійснюватиметься з використанням кваліфікованого електронного підпису. Система дозволить відстежувати весь процес обігу продукту, забезпечуючи високий рівень прозорості та контролю.