У кремлі відреагували на плани України бити вглиб росії далекобійною зброєю
Західні країни-партнери України уже ухвалили рішення про дозвіл на удари вглиб території російської федерації ракетами ATACMS.
Про це заявив прессекретар російського диктатора путіна Дмитро Пєсков, пише російське пропагандистське видання РІА Новості.
Як зазначають, речник очільника кремля також упевнений, що це рішення зараз "намагаються формалізувати" через ЗМІ.
Прессекретар путіна вважає, що залученість США і країн Європи у війну росії проти України "має прямий характер, кожен новий крок її підвищує".
"Сама СВО (так росіяни називають війну – ред.) є відповіддю на можливі удари вглиб Росії", – сказав Пєсков.
Чому важлива для України далекобійна зброя
Росія розпочала свою агресію проти України ще у 2014 році, коли окупувала Крим і частину Донбасу. Це стало початком війни, яка триває вже понад 10 років. Однак у 2022 році росія здійснила черговий крок до повного руйнування української державності, розпочавши повномасштабне вторгнення.
Російська пропаганда активно поширювала тезу про те, що Київ "впаде за три дні", а російські солдати були підготовлені до параду на Хрещатику. Проте реальність виявилася іншою. Завдяки героїчній обороні українських Збройних сил ворога було відкинуто з Київської, Чернігівської та Сумської областей.
Після невдалих спроб швидко захопити Україну, рф почала просувати ідею "мирних переговорів", намагаючись зафіксувати окуповані території як свої.
Попри величезні запаси зброї та численність армії, росія зазнає значних втрат. Станом на вересень 2024 року, за понад 2,5 роки повномасштабної війни, окупанти не змогли досягти навіть найменшої стратегічної перемоги — виходу на адміністративні кордони Донецької та Луганської областей.
Своєю чергою путін продовжує спотворювати реальність, представляючи росію жертвою агресії. У своїх виступах він шукає підтримки серед своїх союзників, зокрема Китаю та Північної Кореї. КНДР, за повідомленнями, постачає росії ракети, які використовуються для атак на мирні міста в Україні.
Водночас Україна 6 серпня розпочала свою операцію у Курській області рф. На п'ятий день наступу української армії вглиб росії, президент Володимир Зеленський визнав: Україна витиснула війну на землю агресора.
27 серпня головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що з початку операції у Курській області Росії, Україна взяла у полон 594 ворожі солдати й контролює понад 100 населених пунктів, або 1294 кв. км. За словами президента Володимира Зеленського, такі дії мають на меті створити буферну зону, щоб стати на заваді російським військовим операціям проти України.
Нині Україна просить партнерів дозволити їй бити далекобійною зброєю, наданою Заходом, по військових цілях у глибині росії.
Генерали, дипломати та лідери громадянського суспільства підписали відкритий лист до держсекретаря США Ентоні Блінкена та міністра закордонних справ Великої Британії Девіда Леммі з закликом дозволити Україні бити углиб росії далекобійною зброєю від партнерів.
Окрім того, група республіканців Палати представників США також закликала Білий дім зняти обмеження на використання Україною американської далекобійної зброї, зокрема ракет ATACMS, вглиб території Росії.
А 10 вересня президент США Джо Байден натякнув, що США можуть зняти обмеження на використання Україною далекобійної зброї на території Росії.