fbpx
Сьогодні
15:12 10 Вер 2024

Український прем'єр назвав офіційну причину забруднення річки Сейм

Фото: Вікіпедія

Місцевий цукровий завод у російському місті Тьоткіно скинув у річку нечистости від роботи підприємства, що й призвело до забруднення Сейму та мору риб.

Про це пише Рубрика, посилаючись на голову українського уряду Дениса Шмигаля під час  пресконференції.

Як зазначив прем'єр, причиною забруднення річки Сейм є скидання нечистот цукровим заводом у місті Тьоткіно російської федерації. Забруднення органічними речовинами призвело до зниження рівня кисню, а також мору риби.

Як відзначив Шмигаль, на такі випадки існують чітко прописані кроки реагування. Наразі внаслідок мору риб є певні наслідки, а така риба негайно забирається.

"Ми розуміємо, що речовини органічні, вони викликають забруднення. Вже якась частина річки пройдена, відбулись процеси відновлення там де це пройшло ближче до кордону. На даний момент органіка осідає, розчиняється", – пояснив він.

Шмигаль також відзначив, що загрози для життя й здоров'я людей немає. Зокрема загрози для водозаборів Чернігова на річці Десна, а також на Дніпрі Києва – також немає.

"Заходи боротьби щодо очищення активним мулом відбуваються", – додав прем'єр.

Яка ситуація у забруднених річках станом на 10 вересня

Згідно з даними міністерства, станом на ранок 10 вересня забруднення річки Десни посунулося на 191 км від місця впадіння річки Сейм у Десну. Забруднення має точковий характер, без однорідних ознак.

У районі села Шестовиця спостерігається потемніння води, специфічний запах, скупчення риби біля берега, а також поодинокі випадки її загибелі. Нижче за течією ознак забруднення не виявлено.

У Чернігові фіксується покращення ситуації, хоча в окремих ділянках, зокрема в селі Боромики та самому обласному центрі, показники якості води залишаються поганими.

Ситуація в річці Сейм у Сумській та Чернігівській областях поступово покращується, хоча вміст кисню залишається нижчим за норму. Протягом останньої доби в Чернігові було зібрано та утилізовано 25 кг загиблої риби, в Сумській області випадків замору риби не зафіксували.

Окрім того, у контрольних точках централізованого водопостачання Києва відібрали проби питної води. Перевищень за санітарно-хімічними та бактеріологічними показниками не зафіксували.

Своєю чергою, 9 вересня виконувач обов'язків міського голови Чернігова Олександр Ломако повідомив, що в річці Десна, яка омиває Чернігів, потемніла вода. У водоймі також фіксують масовий замор риби.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: