Угорщина домовилася про продовження поставок російської сирої нафти через Україну, - Bloomberg
Угорська енергетична компанія Mol Nyrt. повідомила про досягнення угоди, яка забезпечить продовження поставок російської сирої нафти по трубопроводу, який проходить через Україну.
Про це повідомляє Bloomberg, пише Рубрика.
Відповідно до угоди, Mol, яка контролює нафтопереробні заводи в Угорщині та Словаччині, взяла на себе постачання сирої нафти на білорусько-українському кордоні із 9 вересня.
Раніше за доставку сирої нафти в пункти в Угорщині та Словаччині поблизу кордону з Україною відповідала росія, йдеться у матеріалі.
«Нова домовленість забезпечує стале рішення для транспортування сирої нафти по трубопроводу «Дружба», – сказав виконавчий віцепрезидент Mol Downstream Габріель Сабо, маючи на увазі трубопровід, який з'єднує Росію та Угорщину через Україну.
Однак інформації щодо того, яка компанія або компанії здійснюватимуть поставки, у Mol не надали.
Що відомо про санкції на транзит нафти з рф в ЄС
Єдина система магістральних нафтопроводів "Дружба" – один із найбільших і найпотужніших у світі нафтопровід із пропускною спроможністю 2 млн барелів на добу. Побудований для транспортування нафти з росії до країн Центральної та Західної Європи.
У червні 2024 року транзит російської нафти в Угорщину та Словаччину заблокувало посилення санкцій Радою національної безпеки й оборони України проти "Лукойлу".
Зауважимо, що "Лукойл" постачає нафту в Угорщину через нафтопровід "Дружба" в Україні. Для угорської компанії Mol постачання з рф забезпечують 2/3 сировини, і наразі компанія шукає альтернативних постачальників.
Тому Угорщина та Словаччина залучили Європейський Союз до суперечки з Україною через припинення подачі російської нафти трубопроводом "Дружба", проте їх спроби провалилися. Європейська комісія затримала їхній запит закликати Київ скасувати нещодавні санкції проти російської нафтової компанії "Лукойл".
Україна ж заявила, що не має намірів скасовувати санкції проти російської компанії "Лукойл". Запроваджені обмеження не становлять загрози для енергетичної безпеки Словаччини та інших країн Європи.