Рішення для перемоги: Україна випробовує нову високоточну авіабомбу з ракетним прискорювачем
В Україні розробляють новий високоточний боєприпас з GPS-наведенням. Він має унікальні технічні характеристики та здатен долати значні відстані.
Про це повідомляє Forbes, передає Рубрика.
У чому проблема?
Українські військово-повітряні сили зараз використовують декілька типів бойових літаків, таких як Су-24, Су-27 і МіГ-29, оснащених американськими та французькими планерними бомбами.
Однак через обмежені постачання союзниками, таких як 50 "Хаммерів" на місяць від Франції, існує нагальна потреба у збільшенні власного виробництва.
Яке рішення?
Тому Україна активно розробляє новий високоточний боєприпас з GPS-наведенням, що має унікальні технічні характеристики та здатен долати значні відстані.
Нові пакети допомоги та Коаліція морських спроможностей: Умєров підбив підсумки "Рамштайну"
Як це працює?
Новий прототип боєприпасу, який отримав назву "Молот", поєднує в собі наступні особливості:
- Ракетний прискорювач і висувні крила:
Це забезпечує дальність польоту до 40 миль. - Високоточне GPS-наведення:
Завдяки цьому бомба може вражати цілі з високою точністю. - Схожість із французькою бомбою "Хаммер":
Є припущення, що українці могли використовувати французьку зброю як прототип.
Створення нових бомб в Україні має кілька стратегічних переваг:
- Зменшення залежності від іноземних постачань:
Україна зможе поступово замінити імпортні бомби, такі як французькі «Хаммери», на вітчизняні аналоги. - Уникнення обмежень на використання іноземної зброї:
Виробництво власних боєприпасів дозволить обходити обмеження союзників щодо використання їхньої зброї. - Підвищення бойових можливостей:
З власними бомбами Україна зможе більш ефективно протидіяти російській авіації та артилерії.
Нагадаємо, 24 серпня під час урочистостей з нагоди Дня Незалежності Зеленський оголосив про перше успішне бойове застосування української ракети-дрона "Паляниця".
Президент зазначив, що у радіусі дії української ракети два десятки російських військових аеродромів. Розробку ракети завершили швидко – протягом півтора року.
Задачі української ракети – захист мирного населення шляхом знищення наступального потенціалу ворога на його території.
Під час пресконференції на форумі "Україна 2024. Незалежність" 27 серпня Володимир Зеленський розповів, що Україна вперше позитивно випробувала балістичну ракету вітчизняного виробництва.
Як повідомив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров українська ракета-дрон "Паляниця", про перше успішне застосування якої оголосив глава держави Володимир Зеленський, коштує менше 1 мільйона доларів.