США розпочали виробництво ядерних боєголовок малої потужності
У штаті Техас завод з виробництва ядерного зброї почав збирати перший серійний зразок W76-2 – ядерної боєголовки малої потужності.
Про це повідомили в Національному управлінні ядерної безпеки (NNSA), передає DW.
В американському федеральному агентстві зазначили, що початок виробництва "свідчить про здатність NNSA досягти суттєвої програмної віхи" у реалізації "масштабної національної ініціативи в області безпеки".
Заходи тривають у рамках огляду ядерної стратегії Пентагону, ініційованого адміністрацією Дональда Трампа в 2018 році.
"NNSA працює над тим, щоб завершити виробництво першої партії боєголовок W76-2 і передати їх ВМС до кінця 2019 фінансового року (до 30 вересня, – ред.)", – розповіли в Національному управлінні ядерної безпеки.
Ядерна боєголовка W76-2 (5-7 кілотонн у тротиловому еквіваленті) використовуватиметься у триступеневих твердопаливних балістичних ракетах Trident 2, якими озброєні американські підводні човни. Пентагон має 14 ракетоносців, які несуть по 24 ракети Trident 2.
C 1970-х років вони були обладнані ядерними боєголовками W76-0. У 2008 році їх вирішили осучаснити до рівня W76-1 потужністю близько 100 кілотонн. Боєголовку W76-2 створили на базі існуючої шляхом зняття другої ступені.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.