fbpx
Сьогодні
Відео 14:45 05 Вер 2024

В Україні запустили онлайн-ресурс "Донорська платформа": для чого це рішення

English version here

Фото: donor.utcc.gov.ua

Український центр трансплант-координації запустив онлайн-ресурс "Донорська платформа", який буде загальнонаціональним майданчиком, що містить важливу та достовірну інформацію про донорство крові та її компонентів, а також офіційні матеріали для чинних і потенційних донорів в Україні.

Про це пише Рубрика, посилаючись на онлайн-ресурс "Донорська платформа".

У чому проблема?

У період російської агресії потреби в донорській крові зростають в рази, а через масовані ракетні обстріли ворога виникають ситуації, коли в одному місці раптово є потреба у великій кількості компонентів крові.

Яке рішення?

Для підтримання належного рівня запасів крові в Україні регулярно проводиться заготівля донорської крові в усіх областях країни.

А Український центр трансплант-координації запустив онлайн-ресурс "Донорська платформа".

"Щоб ресурси донорської крові використовувались ефективно та правильно. Щоб не було спорадичних, спонтанних донацій, коли мотивацією для людей є якась подія. Люди йдуть донатити, але не кожна група крові потрібна саме зараз. Метою платформи є сприяння максимально ефективному і правильному використанню ресурсів центрів крові", — поділився з кореспондентом "Вечірнього Києва" Дмитро Коваль, генеральний директор СДУ "Український центр трансплант-координації". 

Як це працює?

Платформа міститиме важливу та достовірну інформацію про донорство крові та її компонентів, а також офіційні матеріали для чинних і потенційних донорів в Україні.

Окрім цього, на порталі розміщено унікальний розділ — донорський світлофор, де зібрана та регулярно оновлюється інформація про наявність запасів груп крові та резус-належності у всіх регіонах країни. Легко та швидко кожен українець може з'ясувати, чи є дефіцитною саме його група крові й, відповідно, запланувати донацію.

Запаси крові та її компонентів є критично важливою частиною системи охорони здоров'я, аби кожен, хто потребує медичної допомоги, отримав її вчасно і достатньо.

Поширення досвіду багаторічних почесних донорів також є одним із завдань "Донорської платформи".

Коваль, вважає, що поява "Донорської платформи" допоможе зробити донорство звичкою цивілізованих свідомих громадян:

"Поставити собі за правило раз на квартал — на три місяці, подивитись на інформацію на Донорській платформі й піти у центр крові у вашому місті та здати кров".

Нагадаємо, що у Полтаві до 20 вересня донори, які здають кров, можуть отримати 150 грн на поїздку з Uklon до обласної станції переливання крові.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: