fbpx
Сьогодні
Фото, відео 14:41 02 Вер 2024

Біля берегів Норвегії знайшли мертвим російського "кита-шпигуна"

Фото: The Norwegian Directorate of Fisheries

У норвезьких територіальних водах знайшли мертвим кита-білуху на ім'я Хвалдімір, якого підозрювали у шпигунстві на російську федерацію через закріплену на ньому відеокамеру і звичку до взаємодії з людьми.

Про це повідомляє АР, передає Рубрика.

Тушу кита в суботу знайшли рибалки в затоці Рісавіка на півдні Норвегії. Білуху підняли з води за допомогою крана і доставили до сусідньої гавані, де її оглянуть експерти.

"На жаль, ми знайшли Хвалдіміра плаваючим у морі. Він помер, але поки не зрозуміло, яка причина смерті", – сказав морський біолог Себастьян Странд, додавши, що на тварині не було помітно серйозних зовнішніх ушкоджень.

Фото: NRK

Кит завдовжки 4,2 метра і вагою 1225 кілограмів вперше був помічений рибалками біля північного острова Інгьойя, недалеко від арктичного міста Хаммерфест, у квітні 2019 року в амуніції, з кріпленням для невеликої камери і пряжкою з написом "Обладнання Санкт-Петербург".

Це викликало підозри, що білуха була "китом-шпигуном".

Фото: The Norwegian Directorate of Fisheries

Експерти заявили, що російський військово-морський флот, як відомо, тренує китів для військових цілей.

Протягом багатьох років білуху бачили в кількох норвезьких прибережних містах, і швидко з'ясувалося, що вона не боїться людей й охоче з ними "грає".

Норвежці дали морському ссавцю прізвисько Хвалдімір, від "hval" норвезькою "кит", а друга частина – від імені "Владімір", що вказує на його зв'язок із Росією.

Фото: nrk
Знімки кліток у бухті Севастополя. Фото: Twitter Міністерства оборони Великої Британії

Минулого року кит-білухк, який уперше потрапив на очі у 2019 році в водах Норвегії, з'явився біля узбережжя Швеції.

Підготовка дельфінів ЧФ РФ, ймовірно, проходить на минулому місці базування НДЦ ЗС України "Державний океанаріум". Британська розвідка повідомляла, що в арктичних водах російський флот використовує білух і тюленів.

Знімки кліток у бухті Севастополя. Фото: Twitter Міністерства оборони Великої Британії

У 2022 році супутникові знімки показали, що росіяни розмістили клітки з дельфінами на вході в Севастопольску бухту. Тоді, за оцінками видання Naval News, поголів'я дельфінів у бухті складало 3-4 особини.

Що відомо про застосування бойових дельфінів росією

Нагадаємо, ще у жовтні 2022 року для охорони Керченського мосту росія залучила винищувачі, десантні катери, водолазів і, навіть, дельфінів.

Через рік по тому з'явилася інформація, що російська федерація перекинула до військово-морської бази в Новоозерному півострова Крим своїх навчених дельфінів.

За припущенням OSINT-дослідника HI Sutton, дельфінів перекинули в Новоозерне, найімовірніше, для того, щоб захистити цю частину півострова від українських спецпризначенців.

Зауважимо, що тварини здатні:

  • виявити водолаза,
  • відзначити його для військових,
  • навіть завдати людині смертельного удару.

ВМФ росії також може задіяти дельфінів для захисту кораблів від водолазів-мінерів і боротьби з водолазами-розвідниками. Також дресовані тварини можуть патрулювати узбережжя з пристроєм відеофіксації й радіомаяком.

Як розповів Дмитро Плетенчук, умови утримання бойових дельфінів є досить фінансово складними, тому застосування цих тварин насправді є дуже дорогим задоволенням.

Рубрика:
Події Світ

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: