fbpx
Сьогодні
Ексклюзив 15:46 30 Сер 2024

У Львові проведуть Всеукраїнський форум міської мобільності: у чому рішення

English version here

16-18 вересня у Львові триватиме Lviv Urban Mobility Forum, який об'єднає за круглим столом представників влади, активістів та експертів у галузі урбаністики. 

"Рубрика" дізнавалася деталі.

У чому проблема?

Виклики воєнного часу, з якими стикаються українські міста, вимагають максимального зосередження на доступності, впровадженні безбар'єрних практик та адаптації міських просторів. Одним із найважливіших стає питання стійкості транспорту та мобільності в умовах дефіциту електроенергії та блекаутів. 

Яке рішення?

"Це ключові питання, які мають бути включені в національну стратегію відновлення, адже від того, як буде організована мобільність у наших містах під час кризових ситуацій та нестабільного електропостачання, залежатиме їхній просторовий та економічний розвиток", — підкреслюють у департаменті міської мобільності та вуличної інфраструктури Львівської міської ради. 

Разом із Сivinet Ukraine (CIVITAS) департамент організує другий Всеукраїнський форум міської мобільності, який триватиме у Львові з 16 до 18 вересня.

Форум збере представників центральної влади та місцевого самоврядування, експертів у сфері міської мобільності, транспорту та інфраструктури, представників бізнесу і громадських організацій. Учасники зможуть не лише ознайомитися з кращими практиками у сфері транспорту, а й спільно розробити план дій на майбутнє.

Як це працює?

Роботи з облаштування доступної зупинки громадського транспорту у Львові на проспекті Чорновола. Фото з архіву Ореста Олеськіва

Триденний захід, що відбуватиметься у Львові, є частиною реалізації Плану сталої міської мобільності Львова — стратегічного документа, що визначає транспортну політику міста на найближчі десять років.

"Форум базується на принципах і темах нашого Плану сталої міської мобільності. Обмін досвідом з іншими містами та посилення міжнародної співпраці є одним із завдань Плану. Це потрібно як Львову, так і іншим містам і наш Форум є відкритим майданчиком формування таких нових ідей та партнерств", — коментує Орест Олеськів, начальник управління транспорту департаменту міської мобільності та вуличної інфраструктури ЛМР.

За його словами, досвід двох останніх років показує — для досягнення стійкості до загроз важлива диверсифікація. Небезпечно спиратися лише на одну чи декілька транспортних систем. Якщо через дефіцит якогось із ресурсів перестає нормально працювати один з видів транспорту, інший повинен мати змогу його компенсувати. Саме ці питання і стануть предметом обговорення на форумі.

За результатами заходу буде сформовано резолюцію із пропозиціями щодо внесення змін до законодавства, яку передадуть на розгляд у Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури.

Аби взяти участь у форумі, необхідно подати заявку та отримати підтвердження від організаторів. 

Організатори анонсують: Попередня програма буде доступна за посиланням

А це справді спрацює?

Як розповів Орест Олеськів, Львів вже активно реалізує План сталої міської мобільності. Місту можна пишатися реалізованими змінами у дизайні вуличного простору та в організації руху, які змінюють пріоритети у мобільності, а також тут на шляху до реформи громадського транспорту, яка уже демонструє позитивні результати.

Також нещодавно Львів отримав статус амбасадора мережі Civitas і став офіційним представником мережі в Україні — Civinet Ukraine. А це відкриває нові можливості для міста та інших українських міст, що планують приєднатися до Civinet Ukraine, об'єднуючи зусилля для побудови сталої міської мобільності.

Учасники форуму міської мобільності-2023. Фото: Роман Балук

"Форум міської мобільності ми уже організовуємо вдруге. Перший форум міської мобільності ми провели у квітні 2023 року (минулорічний захід зібрав понад 100 учасників, — ред.). Тоді ми відчули потребу в обміні кращими практиками та досвідом між містами та експертним середовищем. Також бачили, що потрібен сигнал центральним органам влади, що міста продовжують функціонувати, що існує потреби продовжувати реформи у співпраці з містами щоб зробити наші міста стійкішими до загроз і готовими до розвитку", —  зазначає Орест Олеськів.

Чиновник додає, за підсумками першого форуму його організатори побачили багато натхнення серед учасників і це дало розуміння, що такий формат потрібно продовжувати і в цьому році.

"Для підтримання війни на виснаження, яка зараз триває, критично мати надійний тил у вигляді повноцінно функціонуючих міст, які забезпечуватимуть роботу економіки України. І ключовим елементом цього є надійна, стабільна мобільність у місті й у регіоні. Ми просто не маємо морального права зупинятись і повинні шукати усі можливості для продовження розвитку і не допускати стагнації", — наголошує Орест Олеськів.

Як писала "Рубрика", українські міста та села недоступні для маломобільних груп населення. Як Україні зробити свої міста та села доступними читайте докладніше в нашому матеріалі "Ми не можемо відкласти питання безбар'єрності на "коли переможемо"".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: