Нацбанк оновив порядок ведення касових операцій у гривні: що відомо
Національний банк України вніс зміни до порядку ведення касових операцій у національній валюті в Україні.
Про це повідомила пресслужба Нацбанку, передає Рубрика.
Зазначається, що зміни спрямовані на приведення порядку у відповідність до актуальних вимог законодавства та нормативно-правових актів регулятора.
Зокрема, Національний банк виключив можливість отримання готівки суб'єктами господарювання за розрахунками з громадянами, які здійснюються шляхом переказу коштів без відкриття рахунку.
Тепер такі кошти спочатку мають зараховуватися на поточний чи платіжний рахунок суб'єкта господарювання, і лише потім можуть видаватися готівкою.
НБУ: найбільш розповсюджену банкноту гривні старого зразка виведуть з обігу та замінять на нову
Водночас для громадян жодних змін не відбулося. Вони, як і раніше, можуть розраховуватися за послуги та товари як безготівково, так і готівкою, зокрема під час переказу коштів без відкриття рахунку. Крім того:
- регулятор уточнив термін "небанківський надавач платіжних послуг",
- змінив порядок здавання готівки комерційними агентами банків та небанківськими надавачами платіжних послуг,
- встановив нові вимоги до банків та підприємств щодо інкасації коштів.
Національний банк також надав суб'єктам господарювання можливість використовувати під час розрахунків готівкові кошти, отримані з платіжних рахунків, відкритих у небанківських надавачах платіжних послуг.
Зміни набувають чинності з 29 серпня 2024 року.
При цьому надавачі платіжних послуг, їх комерційні агенти та підприємства, які здійснюють інкасацію коштів, матимуть шість місяців перехідного періоду для приведення своєї діяльності у відповідність до нових вимог.
Окрім того, у травні цього року Національний банк пропонував для повторного громадського обговорення зміни до Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні.
Раніше також повідомлялось, що з 1 жовтня Національний банк України на пів року встановлює ліміт для переказів фізичних осіб "з карти на карту" (також відомі як P2P, C2С) у 150 000 гривень на місяць.
Нагадаємо, для забезпечення прямого доступу іноземних інвесторів до інструментів відбудови нашої країни, Національний банк України оновив нормативно-правову базу.
Як зазначав прем'єр України Денис Шмигаль, системна фінансова підтримка з боку партнерів критично важлива, аби Україна могла продовжувати боротися і направляти внутрішні ресурси на оборону.
Варто додати, що Європейський Союз разом із партнерськими європейськими банками створює фінансову програму на €1,4 млрд для приваблення в Україну зовнішніх капітальних інвестицій.