fbpx
Сьогодні
12:22 29 Сер 2024

Авіакатастрофа у Броварах: прокурори скерували до суду обвинувальний акт

До Печерського районного суду Києва направили обвинувальний акт щодо п'ятьох посадовців Державної служби України з надзвичайних ситуацій у справі, яка стосується авіакатастрофи у Броварах.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на Telegram-канал Офісу генерального прокурора.

Їм інкримінують порушення правил безпеки польотів гелікоптера, на борту якого перебувало керівництво Міністерства внутрішніх справ України та інші працівники міністерства, які загинули унаслідок авіатрощі 18 січня 2023 року в Броварах.

Зазначається, що працівники бюро завершили розслідування авіакатастрофи гелікоптера у листопаді минулого року. Після цього матеріали справи були відкриті для ознайомлення підозрюваним та їхнім захисникам, а також потерпілим та їх законним представникам.

Наразі Офіс Генерального прокурора передав до суду складений ДБР обвинувальний акт стосовно:

  • начальника Управління авіації та авіаційного пошуку і рятування ДСНС України;
  • в.о. командира спеціального авіаційного загону;
  • заступника командира з льотної підготовки;
  • командира авіаційної ескадрильї;
  • начальника служби безпеки польотів Спеціального авіаційного загону оперативно-рятувальної служби
  • цивільного захисту ДСНС України з міста Ніжин Чернігівської області.

Слідство встановило, що посадовці допустили відверті порушення правил безпеки руху та експлуатації повітряного транспорту, що призвело до загибелі людей.

До розслідування залучались закордонні експерти, у тому числі представники французької компанії – виробника гелікоптера.

Встановлено, що у січні 2023 року був запланований візит керівництва МВС України до Харківської та Дніпропетровської областей.

Попри застереження внутрішніх інструкцій та вимог законодавства, посадовці ДСНС залучили до перевезення делегації гелікоптер, який перебував на чергуванні для реагування на потенційні надзвичайні ситуації у Києві та області. Повітряне судно не мало дозвільних документів на виконання інших видів польотів.

Під час підготовки до польоту командиру екіпажу не повідомили про метеорологічні дані по всьому маршруту запланованого руху, зокрема, про вкрай несприятливі погодні умови над містом Бровари. Сам екіпаж не мав відповідних допусків до польотів у складних метеоумовах та необхідних сертифікатів. Проте, жоден з посадовців відповідальних за безпеку польотів, виліт не скасував або не переніс його на пізніше, до моменту сприятливих погодних умов.

Через складні погодні умови гелікоптер змушений був виконувати політ на гранично низькій висоті, яка навіть менша, ніж висота будівель на маршруті руху. Командир екіпажу побачив перешкоду – багатоповерховий будинок та почав здійснювати маневр обльоту, однак різко піднявся, втратив орієнтування в просторі й під час завершення маневру, внаслідок відсутності необхідних навичок, допустив зіткнення із землею.

При падінні вертоліт пошкодив дитячий садок, сусідні будівлі та припарковані авто. Крім високопосадовців МВС та супроводжуючих їх осіб в авіатрощі загинули чотири жінки та малолітня дитина, які саме прийшли у садочок. 31 особа, серед яких 13 дітей, отримали тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості.

На борту гелікоптера, що зазнав катастрофи, були міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, його перший заступник Євгеній Єнін, державний секретар міністерства Юрій Лубкович, заступниця керівника патронатної служби МВС Тетяна Шутяк, старший оперуповноважений департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції Андрій Маринченко, провідний інспектор департаменту комунікації МВС Микола Анацький, начальник управління забезпечення захисту департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції Михайло Павлушко, троє членів екіпажу – Олександр Василенко, Костянтин Коваленко, Іван Касьянов. Загинули також четверо цивільних – Олена і Мілана Пономаренко, Марина Грановська і Тетяна Бойченко.

Посадовцям Управління авіації ДСНС та САЗ ОРСЦЗ повідомлено про підозру у порушенні правил безпеки польотів (безпеки руху повітряного транспорту), що спричинило загибель людей та велику матеріальну шкоду, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 3 статті 276 КК України.

Начальнику служби безпеки польотів цього ж загону повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 367 КК України (Службова недбалість).

Обвинуваченим загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 10 років.

Нагадаємо, Рубрика повідомляла, як прощалися з загиблими у Броварах керівниками МВС, екіпажем гвинтокрила та жертвами трагедії.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: