Нацбанк ввів тимчасовий ліміт на суму переказів "з карти на карту": деталі
З 1 жовтня Національний банк України на пів року встановлює ліміт для переказів фізичних осіб "з карти на карту" (також відомі як P2P, C2С) у 150 000 гривень на місяць.
Про це йдеться в повідомленні Нацбанку, передає Рубрика.
Ліміт діє лише на вихідні перекази за всіма рахунками клієнта, відкритими в одному банку, на рахунки інших фізичних осіб.
Водночас ліміт не застосовується:
- до рахунків волонтерів, які відповідають критеріям, визначеним постановою;
- до людей, щомісячні доходи яких з підтверджених джерел перевищують 150 тисяч гривень;
- коли людина перекидає гроші між власними рахунками, відкритими в одному банку;
- щодо переказів юридичних осіб, щодо операцій за реквізитами IBAN.
За даними НБУ, 98% банківських клієнтів щомісяця здійснюють перекази, які не перевищують 150 тисяч гривень, а отже, встановлені обмеження в жодному разі не вплинуть на їхню фінансову активність.
Обмеження ввели для боротьби з "дропами". Це люди, які за оплату передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам. А потім ці рахунки використовують як "транзитні" для переказу та "відмивання" незаконних коштів.
НБУ зазначає, що масштаби проблеми використання "дропів" оцінити складно через імітацію звичайної поведінки фізичної особи. Проте загалом у системі йдеться про десятки тисяч "сплячих" та вже активних рахунків.
За даними кількох найбільших банків, у 2024 році вже було розірвано ділові відносини з-понад 80 тисячами клієнтами на підставі участі в схемах "дропів". Аналіз НБУ свідчить, що через картки "дропів" може проходити близько 200 млрд грн на рік.
Нагадаємо, для забезпечення прямого доступу іноземних інвесторів до інструментів відбудови нашої країни, Національний банк України оновив нормативно-правову базу.
Як зазначав прем'єр України Денис Шмигаль, системна фінансова підтримка з боку партнерів критично важлива, аби Україна могла продовжувати боротися і направляти внутрішні ресурси на оборону.
Варто додати, що Європейський Союз разом із партнерськими європейськими банками створює фінансову програму на €1,4 млрд для приваблення в Україну зовнішніх капітальних інвестицій.