Уряд Великої Британії допоможе п’ятьом українським громадам, що постраждали від російського вторгнення
Проєкт британського уряду "Регіональне відновлення" допоможе п'ятьом українським територіальним громадам, які зазнали значної шкоди від російського вторгнення – Бобровицькій (Чернігівська область), Дубов'язівській (Сумська область), Новопокровській (Харківська область), Ладижинській (Вінницька область), Кароліно-Бугазькій (Одеська область) – розробити стратегії розвитку до 2027 року та презентації інвестиційної привабливості для залучення донорських коштів під реалізацію проєктів відновлення.
Про це інформує Рубрика.
Громади зосередяться на:
- відновленні та будівництві навчальних закладів,
- реконструкції реабілітаційних центрів та систем водопостачання,
- ремонті будівель та доріг, які були розбиті військовою технікою або постраждали від вибухів.
Стратегії дозволять громадам підготуватися до різноманітних сценаріїв розвитку, визначити пріоритетні напрями для відновлення та проєкти для досягнення цілей.
Інвестиційна презентація допоможе залучити інвесторів та донорів до проєктів відновлення на місцях.
Україна розпочала переговори з Великою Британією щодо укладення угоди про перехід до сильнішого партнерства
Презентація міститиме перелік пріоритетних проєктів з аналізом та обґрунтуванням, які потребують фінансування, а також аналіз потенційних вигод кожного проєкту.
"Відновлення громад – це не лише про відбудову критично важливої інфраструктури, а й про розвиток громади з урахуванням інтересів та потреб її мешканців. Стратегії місцевого розвитку сприятимуть сталому розвитку територіальних громад, визначатимуть критичні для відновлення напрями, а також допоможуть ефективно залучати інвестиції. Ми щиро підтримуємо комплексний підхід громад до відбудови за принципом "будуй краще, ніж було"",– відзначає Венді Де Лука, керівниця Good Governance Fund Ukraine, Посольство Великої Британії у Києві.
Проєкт "Регіональне відновлення" продовжує співпрацю уряду Великої Британії у напрямі відбудови України, розпочату ще у 2022 році.
У попередній фазі проєкту 10 громад отримали допомогу з розробкою планів відновлення та розвитку. Для 10 об'єктів інфраструктури розроблено проєктно-кошторисну документацію на капітальний ремонт та реконструкцію об'єктів соціальної інфраструктури на загальну суму 13 млн гривень.
В систему DREAM внесено 30 проєктів відновлення, проведено 28 навчальних сесій.
Як писала Рубрика, зелена відбудова — одна із варіантів, що підвищить економічний потенціал України та дозволить вийти на новий рівень розвитку та прогресу. Про те, які кроки мають робити громади для відновлення й чому такий шлях екологічно важливий, розказала фахівчиня відділу клімату ГО "Екодії" Анастасія Івашина на події "РішенняХАБ".