fbpx
Сьогодні
22:26 23 Сер 2024

Латвія вже передала Україні 3000 безпілотників у межах коаліції дронів. Але будуть іще постачання

Про це Спрудс сказав в інтерв'ю Суспільному, цитує Рубрика.

"Латвія дуже серйозно ставиться до статусу співголови коаліції з питань безпілотників. Ми вважаємо, що насправді безпілотники і технології дуже важливі для України, щоб виграти війну", — зауважив міністр.

1400 безпілотників, про передання Києву яких Спрудс оголосив сьогодні, 23 серпня, — це остання партія в межах коаліції безпілотників. Вона, за словами урядовця, прибуде в Україну найближчим часом.

Усього, разом із цими 1400 БпЛА, Міноборони Латвії вже надало Україні 3000 дронів для військових потреб.

"Але це не кінець в постачанні безпілотників, я б сказав, що це частина процесу, і незабаром буде наступна закупівля, а це означає, що будуть і наступні безпілотники. І наступні партії безпілотників також прибудуть в Україну найближчим часом", — додав він.

На запитання, чи може Україна використовувати латвійські дрони по території Росії, Андріс Спрудс відповів:

"Україна має повне право захищатися. Це війна самооборони. Це війна за свободу. Латвійська позиція абсолютно полягає в тому, що зброя, яку ми надаємо Україні, — ми також є партнерами України по НАТО — може бути використана на законних підставах проти законних цілей в росії".

22 липня та 13 серпня Латвія відправила в Україну по 500 безпілотників, а 23 серпня оголосила, що підготувала ще 1400 одиниць.

Коаліція дронів

Нагадаємо, що 18 січня повідомлялось про створення Коаліції дронів та засобів радіоелектронної боротьби.

Ініціатором створення Коаліції стала Латвія. Про ініціативу оголосили під час зустрічі її міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.

Станом на квітень 2024 року майже 500 мільйонів євро зібрала вже очолювана Латвією коаліція дронів на закупівлю безпілотників для України.

Також Латвія надає полігон для випробувань безпілотників промисловим і військовим підприємствам, щоб постійно вдосконалювати безпілотні технології.

До того ж Латвія упродовж липня передасть України понад 2500 безпілотників, загальною вартістю близько 4 млн євро. Поставки відбудуться у межах "коаліції дронів", яку очолює Латвія. 

А Велика Британія оголосила галузевий конкурс на розробку і закупівлю FPV дронів, на який надійшло 265 заявок. Наразі ці заявки оцінюються, а перші контракти, як очікується, будуть підписані в серпні.

Наразі до Міжнародної коаліції безпілотників входять 14 країн – Латвія, Україна, Велика Британія, Австралія, Німеччина, Данія, Італія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Велика Британія, Франція, Швеція та Естонія. 

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: