Перше прохання – скуштувати українського морозива: з тимчасово окупованої Херсонщини евакуювали ще 6 дітей
З тимчасово окупованої території Херсонської області вдалося виїхати ще шістьом родинам із дітьми. Серед евакуйованих – двоє хлопчиків та четверо дівчаток віком від 3 до 12 років.
Про це повідомив керівник Херсонської обласної військової адміністрації Олександр Прокудін, пише Рубрика.
Як розповів очільник області, процес евакуації був організований громадською організацією Save Ukraine. Діти та їхні родини звернулися за допомогою через надзвичайні умови життя на окупованій території.
"Ці діти постійно проживали на тимчасово окупованій території, і їхні родини звернулися до нас за порятунком", – підтвердили в коментарі для "УП. Життя" в організації Save Ukraine.
Представники організації також зауважили, що діти на ТОТ не мали доступу до якісної медицини, що стало серйозною проблемою для їхнього здоров'я.
"Наприклад, один із хлопчиків довго сидів вдома, оскільки батьки не дозволяли йому виходити на вулицю з міркувань безпеки. Він потребує соціалізації, спілкування та реабілітації.
У нього також є проблеми із зором – за останні 2,5 року він не відвідував офтальмолога, і це потрібно виправити якомога скоріше", – повідомили в організації.
Емоційний стан евакуйованих сімей був значно погіршений умовами життя на окупованій території. Батьки дітей повідомили, що від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну їхнє життя було в постійному стресі і тривозі.
"Воно ніби завмерло на цей період", описали вони своє становище.
Діти після евакуації були стривожені і водночас раді, що нарешті потрапили на підконтрольну Україні території.
"Вони почали адаптуватися практично одразу: побачили, що можна вільно говорити українською мовою, брати до рук українську символіку, навіть просто ходити вільно. Перше, що вони попросили – скуштувати українського морозива", – розповіли в Save Ukrainе.
Наразі психологи організації працюють з дітьми, допомагаючи їм відновитися після стресу, інтегруватися в українське суспільство та розпочати нове життя. Спеціалісти враховують індивідуальні потреби кожної родини, щоб забезпечити найбільш ефективну підтримку.
Довідка
У разі депортації вас або вашої родини можна звернутися до Офісу омбудсмена:
- за адресою: вул. Інститутська, 21/8, м. Київ, 01008;
- на електронну пошту: [email protected];
- на гарячу лінію: 0 800 501 720;
- за телефоном: 044 299 74 08.
Також у разі депортації дитини можна заповнити онлайн-форму заяви "Повідомити про зникнення/депортацію/примусове переміщення дитини" на сайті "Діти війни".
Нагадаємо, що у Мирнограді Донецької області поліція буде розшукувати батьків, які приховують своїх дітей від евакуації.
На цей час, зі слів Третяка, у місті залишається близько 16 тисяч людей, серед них приблизно тисяча дітей. Лінія фронту нині розташована менш ніж за 5 кілометрів від Мирнограда. Тому чиновник закликає мешканців евакуюватися якомога швидше, адже далі ситуація лише погіршуватиметься.