В Ужгороді та Рівному відкрили нові центри для комплексної підтримки ветеранів: у чому рішення
В Ужгороді та Рівному стартували нові ініціативи для підтримки ветеранів війни — Центри ветеранського розвитку (ЦВР), які діятимуть на базі місцевих університетів.
Про це повідомили в Міністерстві у справах ветеранів України, пише Рубрика.
У чому проблема?
Ветерани, які повертаються до мирного життя, вкрай важко адаптуються до нових реалій, потребують підтримки у розв'язанні багатьох питань.
Це і юридичні моменти з оформленням різноманітних документів, і медична допомога та реабілітація, і перекваліфікація.
Яке рішення?
Центр ветеранського розвитку є ключовим елементом у непростому процесі переходу людини від військової служби до цивільного життя. Вони сприяють реабілітації ветеранів та інтеграції їх у свої громади.
Інклюзивні процеси, реінтеграція, реабілітація і навчання нових професій, а також саме працевлаштування мають бути гарантованим правом для ветеранів і ветеранок, а не привілеями, яких вони змушені вимагати від своїх громад.
Ці центри створені для надання комплексної підтримки ветеранам і їхнім сім'ям, включаючи психологічну, соціальну та юридичну допомогу. Вони також сприятимуть професійній адаптації ветеранів і ветеранок, членів їхніх родин та родин полеглих захисників.
Один з напрямків діяльності центрів — підготовка фахівців із супроводу ветеранів.
Як це працює?
Так, 15 серпня в Ужгороді на базі Ужгородського національного університету відкрився перший на Закарпатті Центр ветеранського розвитку.
Він розпочне свою роботу з 1 вересня, пропонуючи освітні курси, які складатимуться з лекційних занять та практичних виїздів. Програми навчання розроблені таким чином, щоб відповідати актуальним потребам ринку праці.
"Центр стане важливим майданчиком для задоволення освітніх потреб ветеранів, надаючи можливість не лише проходити навчання або перекваліфікацію, а й отримувати психологічну та юридичну допомогу.
Також ми будемо готувати фахівців із супроводу, які працюватимуть із демобілізованими захисниками", — зазначив заступник міністра у справах ветеранів України Максим Кушнір.
Також у Рівному, Центр ветеранського розвитку відкрито 14 серпня при Національному університеті водного господарства та природокористування.
Він забезпечуватиме персоніфікований підхід у професійній адаптації ветеранів, членів їхніх сімей та родин полеглих захисників, а також пропонуватиме нові можливості для здобуття знань і навичок, відповідних сучасним вимогам ринку праці.
В обох центрах також проходитимуть навчальні програми для майбутніх фахівців із супроводу ветеранів, які будуть першими, хто зустрічатиме захисників і сприятиме їхньому комфортному поверненню до цивільного життя.
Загалом в Україні функціонує вже 19 Центрів ветеранського розвитку, що є частиною Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні до 2030 року. У 2024 році для підтримки професійної адаптації ветеранів у держбюджеті закладено 71 мільйон гривень.
Нагадаємо, Мінветеранів створює Центри ветеранського розвитку на виконання Плану заходів на 2023-2024 роки з реалізації Національної стратегії зі створення безбар'єрного простору в Україні на період до 2030 року, що реалізується за ініціативи першої леді України Олени Зеленської.
Заклади вже відкриті у:
- Вінницькій області (Вінницький національний технічний університет);
- Дніпропетровській області (Університет митної справи та фінансів);
- Житомирській області (Державний університет "Житомирська політехніка");
- Запорізькій області (Комунальний заклад вищої освіти "Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія" Запорізької обласної ради).
- Місто Київ (Національний авіаційний університет; Національний університет фізичного виховання і спорту України; заклад вищої освіти "Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна");
- Київській області (Університет Григорія Сковороди в Переяславі; Білоцерківський національний аграрний університет);
- Львівській області (Національний університет "Львівська політехніка");
- Миколаївській області (Чорноморський національний університет ім. Петра Могили);
- Полтавській області (Полтавський державний медичний університет; Національний університет "Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка");
- Сумській області (Сумський державний університет);
- Місто Тернопіль (Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка).
- Харківській області (Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна).
- Черкаській області (Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини)