Інтернет-провайдери та мобільні оператори зможуть бронювати співробітників: уряд ухвалив зміни до постанови
Уряд підтримав рішення, яке дозволить великим інтернет-провайдерам та мобільним операторам бронювати до 100% співробітників. Однак до цих компаній є низка вимог.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Міністерство цифрової трансформації України.
У чому проблема?
Робота аварійно-відновлювальних провайдерів та операторів украй важлива, адже вони «реанімують» інфраструктуру після російських обстрілів, заживляють генератори та замінюють акумулятори на станціях під час знеструмлень.
Щоб українці й надалі мали зв'язок та інтернет, підприємствам треба люди, а значить — бронювання працівників.
Яке рішення?
Для покращення умов бронювання працівників електронних комунікацій Мінцифра запропонувала зміни до постанови № 76. Уряд їх ухвалив.
Завдяки змінам у постанові мобільні оператори та великі інтернет-провайдери, які виконують вимоги Національного центру оперативно-технічного управління електронними комунікаційними мережами України (НЦУ) щодо забезпечення інтернет-доступу під час знеструмлень, зможуть бронювати 100% працівників.
Як це працює?
Для цього компанії мобільних операторів повинні мати дохід понад 200 млн грн, а інтернет-провайдерів — понад 20 млн грн. Підприємствам необхідно отримати статус критичності за вказаними критеріями. А працівники, яких подають до списків на бронювання, мають працювати в штаті компанії на повну зайнятість не менш ніж 3 місяці.
Компанії інтернет-провайдерів, які мають статус критичності, але їхній дохід менш ніж 20 млн грн на місяць, зможуть бронювати понад 50% персоналу технічних працівників.
Це можливо, якщо провайдер
- сформував аварійно-відновлювальні бригади для обслуговування мереж та абонентів,
- має технологічний транспорт, обладнання й матеріали, необхідні для підтримання роботи мереж під час знеструмлень,
- відновлення мереж під час їх руйнування та надає послуги на територіях Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Київської, Луганської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Сумської, Харківської, Херсонської, Чернігівської областей та в Києві.
Умови бронювання працівників інтернет-провайдерів визначили спільно з асоціаціями та учасниками ринку після круглого столу. Вдячні учасникам за плідну зустріч, яка допомогла покращити процес бронювання. Робимо все, щоб українці залишалися на звʼязку.