Рішення для перемоги: українські оборонці перетворили паливний бак Toyota Mirai на дистанційну бомбу проти окупантів
Загроза загоряння акумулятора чи вибуху водневого бака завжди лякає власників електромобілів. Але українські військові перетворили цю слабкість на перевагу. Під час липневого контрнаступу у Вовчанську вони створили бомбу, використовуючи паливний бак від автомобіля Toyota Mirai. Вийшла фактично дуже маленька воднева бомба.
Про це пише Рубрика, посилаючись на Interesting Engineering.
У чому проблема?
Зменшення іноземної військової допомоги унеможливило авіаудари, а стандартні безпілотники не могли нести достатньо велике корисне навантаження. Однак наші військові вдалися до незвичного джерела постачання для виготовлення саморобних вибухових пристроїв — транспортних засобів з електричним приводом.
Яке рішення?
Бомба була зібрана під час липневого контрнаступу у Вовчанську на півночі України. Ворог зазнав невдачі в атаці та відступив до заводу біля міста. Наші бійці оточили їх, але не мали достатньо вогневої потужності для прямого штурму заводу.
Як це працює?
Українські бійці часто збирають компоненти з різних моделей автомобілів для створення саморобних дронів-камікадзе та інших дистанційно керованих транспортних засобів.
У цьому випадку, про який йдеться, українські бійці встановили в автівку вибухівку вагою понад 200 кг, яка була сконструйована на водневому паливному елементі автомобіля Toyota Mirai.
Toyota Mirai працює на водні, отримуючи енергію шляхом передачі H2 з контейнера під високим тиском у паливний елемент, що генерує електроенергію для двигунів автомобіля. Резервуар, що важить приблизно 52 кг, може вміщати трохи більше ніж 5 кг водню під тиском 4 536 кг на квадратні 2,5 см.
Цей резервуар містить високу потенційну енергію, еквівалентну приблизно 162 кг тротилу. Додавши пластикову вибухівку для проникнення в броню, наші військові створили ефективну, недорогу бомбу для руйнування ворожих укріплень.
Бомбу заклали в керований роботом автомобіль, який потай досяг східної частини комплексу заводу через частково пошкоджений міст. Детонація призвела до утворення грибоподібної хмари та значної пожежі, ймовірно, влучивши у російський склад боєприпасів.