fbpx
Сьогодні
20:34 08 Сер 2024

ОАЕ відмовили суднам, що перевозять російську нафту, заходити до своїх портів

Фото: Ілюстративне / З відкритих джерел

Об'єднані Арабські Емірати оголосили про заборону заходу у свої порти для суден, які ходять під прапором африканської країни Есватіні, що не має виходу до моря.

Про це повідомляє Bloomberg.

Як зазначають у виданні, цей крок спрямований на дистанціювання від "тіньового флоту" російської федерації, який використовує танкери під прапорами країн, що обходять міжнародні санкції.

За інформацією Bloomberg, заборона ОАЕ націлена на судна під прапором африканської держави Есватіні (колишній Свазіленд), що перевозять російську нафту, намагаючись уникнути санкцій.

Раніше аналогічні заходи були запроваджені проти танкерів під прапором Камеруну, які також були частиною цього "тіньового флоту".

Зазначають, що у 2023 році не було жодного судна, зареєстрованого під прапором Есватіні, але вже у 2024 році з'явилося 26 суден, більшість з яких є танкерами. Відомо, що частина з цих суден перевозила нафту, видобуту в росії та Ірані. Водночас щодо 16 суден немає перевірених даних про їх власників.

Це рішення ОАЕ демонструє посилення міжнародного тиску на росію та її союзників у сфері обходу санкцій, спрямованих на обмеження експорту російської нафти на світовий ринок.

Що відомо про санкції США проти росії

Ще у грудні 2022 року росія почала створювати "тіньовий флот" зі старих танкерів для експорту нафти в обхід санкцій, накладених на неї через розв'язану проти України війну.

Як ми писали раніше, США ввели санкції проти організаторів транспортування російської нафти, проданої вище граничної стелі в 60 доларів за барель. Так, було заблоковано все їхнє майно у США, а також заборонено всі пов'язані з ними транзакції, які здійснюються як особами Сполучених Штатів зокрема, так і в межах країни загалом.

Нагадаємо, що Європейський Союз планував доручити Данії перевіряти та потенційно блокувати танкери з російською нафтою, що проходять через її води, на тлі спроб західних країн встановити на неї "стелю цін", якої російська федерація навчилась уникати.

У січні 2024 року біля узбережжя Південної Кореї впродовж кількох тижнів стоять 14 танкерів, завантажених 10 мільйонами барелів російської сирої нафти сорту Sokol, які досі не були продані через запроваджені санкції США та проблеми з оплатою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: