fbpx
Сьогодні
13:20 08 Сер 2024

Полярники створили енциклопедію про Антарктику українською, яку можна отримати безкоштовно: як працює це рішення

Фото: Анна Торгоненко / НАНЦ

Першу масштабну українськомовну енциклопедію "Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше" видали українські полярники з наукової станції "Академік Вернадський".

Про це пише Рубрика з посиланням на Фейсбук Національного антарктичного наукового центру. 

У чому проблема?

"У далекому 1904 році, тобто рівно 120 років тому, побачила світ перша українськомовна стаття Степана Рудницького "Дещо про Антарктиду". Нинішнє видання наших вчених продовжує цю справу.

У новітній історії України вкрай бракує таких масштабних україномовних енциклопедій", – розповів науковий редактор Євген Дикий.

Яке рішення?

Тому полярники з наукової станції "Академік Вернадський"створили першу масштабну українськомовну енциклопедію "Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше".

Науковці розповіли, що працювали над цим виданням кілька років.

"Я дуже пишаюся, що одну з україномовних енциклопедій створили саме фахівці Національного антарктичного наукового центру", – наголосив Євген Дикий.

Як це працює?

У книзі зібрана інформація про:

  • географію Антарктики,
  • її гірські породи,
  • рослинний і тваринний світи.

Крім того, окремі розділи присвячені історії відкриття континенту та дослідницькій роботі українців, які там перебувають.

Над енциклопедією працювала група вчених, зокрема керівники відділів НАНЦ Іван Парнікоза, Денис Пішняк та Андрій Федчук. Також до створення долучилися учасники сезонних експедицій Сергій Кадурін, Ганна Євчун та Олександр Яровий.

Науковими редакторами стали директор Центру Євген Дикий та очільниці відділів НАНЦ Оксана Пньовська та Анна Торгоненко.

Український біолог Іван Парнікоза сподівається, що енциклопедію використовуватимуть у школах, закладах вищої освіти чи наукових установах і якомога більше людей "познайомляться" з дивовижним світом Антарктики.

Наразі книга доступна лише в онлайн-форматі. Завантажити її можна за посиланням.

Парнікоза також додав, що інші науковці, дослідники та експерти можуть поділитися враженнями від прочитання енциклопедії "Антарктика: шість нарисів для тих, хто хоче знати більше". Надіслати відгук можна на електронну скриньку [email protected].

Як повідомлялось, що у відомому науковому журналі Scientific Reports (Nature) вийшла стаття, авторами якої стали українські і польські науковці. Темою роботи став лишайник віслюкове вухо чи умбілікарія: його види й розповсюдження в антарктичному регіоні Аргентинських островів, зокрема на півострові Київ, там, де розташована станція "Академік Вернадський".

Зазначимо, що Україна та Польща розпочали спільні міжнародне дослідження морського дна Антарктики.

Нагадаємо, нещодавно українські полярники показали, як їх переслідував морський леопард та світлини зоряного неба над станцією "Вернадський".

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: