fbpx
Сьогодні
15:55 06 Сер 2024

Понад третина українських дітей має середній рівень стресу

English version here

Фото ілюстраційне

У межах Місяця дитячого здоровʼя, який почався 1 серпня, медичною системою Helsi було проведено опитування, за результатами якого було з'ясовано, що 32,5% дітей мають середній рівень стресу.

Про це звітує Рубрика з посиланням на результати опитування Helsi.

Як зазначають батьки, які проходили опитування, у стані спокою перебуває всього 26% дітлахів. Високий рівень стресу відчувають на собі майже 4% малечі. В опитуванні взяли участь 526 батьків.

Наразі в Україні особливо підвищений рівень стресу, адже ми живемо в період війни та небезпеки. Психологи зазначають, що кожна дитина відчуває стрес по-різному. Однак, це позначається на її здоровʼї та розвитку. 80% батьків, в межах опитування, вказують, що постійно слідкують за рівнем психічного здоровʼя своїх дітей. Майже 33% інколи обговорюють це питання із сімейним лікарем.

Helsi: Результати опитування про рівень стресу дитини

Центр громадського здоровʼя МОЗ України зазначає перелік ознак стресу у дітей молодшого шкільного віку та підлітків. Серед цих ознак:

  • відсутність апетиту (24% опитаних зазначають, що їх діти дуже мало їдять);
  • недовірливість;
  • скарги на головний біль та неприємні відчуття у животі;
  • потреба часто сходити в туалет;
  • байдуже ставлення до школи та дружби;
  • низька самооцінка;
  • злість;
  • бунтарська поведінка;
  • поганий сон.

Helsi: Результати опитування про консультацію з лікарем

На запитання, як батьки оцінюють сон дитини, 24 % респондентів повідомили, що їх малеча має періодичні проблеми. Все ж більшість, а це 70% опитаних, говорять про стабільний та якісний дитячий сон.

Helsi: Результати опитування про сон дитини

На рівень дитячого стресу впливає не тільки війна, а й контент, який стає доступним через гаджети. 46% дітей користуються планшетами та смартфонами більш ніж 3 години на добу. Медики нагадують – це впливає не тільки на психічне здоровʼя, а й на якість зору вашої дитини. Тому радять обмежити користування гаджетами й слідкувати за загальним станом здоровʼя дитини.

Нагадаємо, що разом із сімейним лікарем та психотерапевткою "Рубрика" розібралася, які можуть бути наслідки та що робити, щоб поліпшити своє здоров'я вже зараз.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: