На Київщині відкрили першу в Україні жіночу школу операторів будівельної техніки: у чому рішення
З 5 серпня у Немішаївському фаховому коледжі, що на Київщині, розпочнеться навчання першого курсу Школи операторів будівельної техніки "Алеф Строй".
Про це пише Рубрика, посилаючись на Київську обласну військову адміністрацію.
У чому проблема?
Як зазначала перша віцепрем'єр-міністерка та міністерка економіки України Юлія Свириденко, зараз потрібно приділити більше уваги програмам перекваліфікації українців, які залишаються в тилу.
"Насамперед ідеться про жінок, які вже сьогодні опановують колись суто "чоловічі" професії. Наприклад, тілоохоронців, водіїв вантажівок, автобусів або навіть тракторів — такі зараз реалії ринку праці", наголошувала вона.
"Не треба боятися — треба починати й робити": історії жінок, які наважились відновити свій бізнес під час війни
Яке рішення?
У кінці липня компанія Алеф Строй та Немішаївський фаховий коледж за сприяння Міністерство економіки України та підтримки Програма USAID "Конкурентоспроможна економіка України" запросили українців на навчання в першій в Україні Школі операторів будівельної техніки.
А вже 1 серпня цей проєкт був презентований за участі представників КОВА, USAID та представниць спільноти "Business Woman Club".
"Підтримка жіночого лідерства, створення та розширення професійних можливостей жінок завжди були у фокусі роботи команди Київської обласної державної адміністрації. Ідея створення такої школи народилася на одному із засідань Ради жінок-підприємиць при голові КОДА. Ми завжди готові підтримати ініціативи для допомоги жінкам, які бажають вийти на ринок праці", – підкреслила під час відкриття заступниця голови Київської обласної державної адміністрації Леся Карнаух.
Стати водійкою вантажівки в Україні: як працює курс, що навчає жінок "чоловічої" професії
Як це працює?
Навчальна програма орієнтована на залучення жінок до професії водіїв будівельної техніки на рівних умовах з чоловіками. Це допоможе українським компаніям впоратися з кадровою кризою, спричиненою війною.
У першій групі навчання буде 15 жінок, а курс триватиме 9 тижнів. Загалом планується навчити 75 осіб у п'яти навчальних групах. Практичне навчання керування відбуватиметься на сучасних екскаваторах та навантажувачах.
Навчальна програма також покликана створити більше умов для реалізації потенціалу жінок на ринку праці у якомога ширшому спектрі професій, що можуть їх зацікавити.
Навчання, проживання та харчування безоплатне для всіх учасників. Місце проведення навчання: Немішаєво, Київська область.
За підсумками учасники отримають сертифікат державного зразка та сприяння з працевлаштуванням.
Щоб узяти участь у конкурсі заповнюйте реєстраційну форму за посиланням.
Як повідомлялось, у Нововолинську Волинської області жінки в умовах воєнного стану успішно опановують стереотипно чоловічі професії на одному з підприємств.
Нагадаємо, що "Рубрика" розповідала про перші в Україні курси для жінок, які хочуть водити вантажівки та про шлях українок, які вже його пройшли й шукають себе у новій професії. Про те, чого вчать на курсах, чи груба це робота та, чи готові роботодавці брати жінок за водійок фур — далі у нашому матеріалі: "Стати водійкою вантажівки в Україні: як працює курс, що навчає жінок "чоловічої" професії".
Також "Рубрика" писала про добровольче жіноче формування на Рівненщині, яка готується до боротьби з пожежами та надзвичайними ситуаціями. Для чого це рішення і як його втілили — у нашому тексті: ""Жінці під силу і ця робота", — як на Рівненщині створили жіночу пожежну команду".