fbpx
Сьогодні
Колонка 18:50 01 Сер 2024

Спортивний гуркіт: чи працюють масові заходи для зборів на потреби армії

Кожного дня соціальні мережі наповнюються тисячами звернень та прохань підтримати той чи той збір. Конкуренція за увагу та гривні виросла і невідомо, до якого рівня ми разом дійдемо, щоб отримати донат.

Різноманітність взаємодії з аудиторією від волонтерів чи військових вийшла на той рівень, коли це перетворюється на певну індустрію привернення уваги — "аніматорство для дорослих", "танці з бубнами". Заради донатів у хід йде все: від лотів з автографами, зустрічей-побачень з рандомними чи відомими людьми, консультації чи майстеркласи, екскурсії офісами фондів, фото тварин чи навіть оголених частин тіла (нюдси).

Водночас ось вже понад рік, команда волонтерів благодійного фонду "Гуркіт" замахнулась на інший рівень у проведенні зборів — організація масових спортивних та/або культурних заходів.

Спортивний гуркіт: чи працюють масові заходи для зборів на потреби армії

Організація подій, на які приходять сотні або тисячі людей — це серйозний виклик і краштест для команд та водночас висока відповідальність перед учасниками, партнерами та військовими для яких проводиться той чи інший збір. Не встигнеш вчасно написати партнерам — залишишся без ресурсів на організацію заходу. Невчасно чи невдало прокомунікуєш заклик долучатись — отримаєш меншу кількість учасників, а відтак не вдасться досягнути цілі збору. Не погодиш все з державними чи комунальними відповідальними органами — матимемо ризик скасування події. Не знайдеш чи не проінструктуєш волонтерів — буде хаос та невдоволення гостей. Спустиш на "самотік" підрядників — злитимешся на протерміновану передачу товару або незадовільну якість продуктів. Це не єдині причини чи наслідки, через які далеко не всі готові залучати маси людей в офлайн-події. 

Важливу роль також відіграють питання емоційного та фізичного станів, організаційної спроможності, "зарядженості" та комбінації планування з авантюризмом. 

Спортивний гуркіт: чи працюють масові заходи для зборів на потреби армії

Фото Кирила Ємцова під час благодійного забігу "Біжу за тих хто в берцях", липень 2023

Команда "Гуркоту" шукала для себе нові зони дискомфорту і викликів, які можна було б успішно подолати, еволюціонувати та масштабувати свою підтримку війську.

Таким чином, у травні 2023 року команда вирішила, що нам такий адреналіновий виклик, як організація масових заходів під силу. Ми оцінили, що можемо організовувати складні процеси, події, згруповувати запити військових частин, масштабувати комунікацію з різними цільовими аудиторіями. Крім того, у нас в команді є люди, як зі спортом на ти через досвід змагань, тренувань, марафонів тощо.

Сформувавши собі такий виклик, і провівши вже 7 подій, ми знайшли для себе цікаву нішу для взаємодії з аудиторією заради підтримки ЗСУ.

Для чого команда Гуркоту проводить масові заходи? Або наші цілі:

  1. Як вже зазначав вище, ключове в наших благодійних заходах — залучити кошти для закриття того чи того запиту: від придбання дронів, пікапів чи оптики до гранатометів чи мінометів. Тут наголошуємо на тому та самі слідкуємо, щоб 100% внесків атлетів, учасників йшли повністю на потреби військових. Партнери подій покривають витрати на організаційні потреби. 
  2. Емоційно-ментальна розрядка. Підготовка до турнірів чи змагань допомагає бодай тимчасово відволікатись від повсякденних проблем, а азарт з результатами наповнює свідомість новими враженнями. Наші учасники завжди отримують пам'ятні гравійовані сувеніри в дусі нашого часу. 
  3. Соціалізація різних груп населення. Учасники благодійних подій — це як наші друзі, які покликали своїх друзів чи родичів та колег, з якими могли давно не бачитись. Знаємо, як певні українські або міжнародні компанії оплачували участь своїх колег у якості корпоративів. І все це мережування або ж нетворкінг приносить свої плоди, зводить людей, контакти, для нових ідей, партнерств та взаємодій.
  4. Окремо винесу пункт про залучення військових та ветеранів російсько-української війни. В тому числі поранених, які проходять реабілітацію. Для нас це стало надважливою місією та цінністю, якою також пишаємось. На кожну з наших подій приходять та беруть участь бійці та бійчині ЗСУ, демобілізовані та/або поранені.
  5. Популяризація та пропаганда здорового способу життя та розвитку масового спорту.
  6. Популяризація благодійних заходів на підтримку Сил оборони України. 
  7. Власне особиста фізична прокачка. Спортивні заходи позитивно впливають на стан учасників.

Спортивний гуркіт: чи працюють масові заходи для зборів на потреби армії

Як не дивно, у нас навіть були прецеденти, коли попри сотні учасників, події були достатньо камерними. Хоча загальноприйнято, що камерність виникає у якійсь малій групі людей. Приємні відчуття, коли поєднана масовість, людяність та середовище своїх, навіть якщо всі ці сотні людей знають одне одного.

Спортивний гуркіт: чи працюють масові заходи для зборів на потреби армії

Наш досвід — це проведені благодійні забіг, заплив, велозаїзд; турніри з настільного тенісу, шахів та з футболу; день вуличної музики та спорту.

Результат — близько 5 млн грн реєстраційних внесків учасників та організаційних внесків партнерів, які пішли на для 7 розвідувальних дронів з тепловізійними камерами, 2 пікапи, 2 гранатомети, 4 приладів нічного бачення та зарядних станцій для мобільно-вогневих груп ППО.

Сумарно близько 3 тисяч учасників та гостей заходів. Та 32 соціально-відповідальні бізнеси, які стали нашими партнерами.

Спортивний гуркіт: чи працюють масові заходи для зборів на потреби армії

Спортивний гуркіт: чи працюють масові заходи для зборів на потреби армії

Жодна подія не проходила без зусиль, втоми, але всі заходи були важливими, надихаючими та давали відчутний результат.

Опираючись на цей досвід, впевненість, креативність, під тиском війни та тої кількості запитів, які продовжує отримувати фонд "Гуркіт", ми продовжуємо планувати та проводити наступні заходи. Вже готові розглядати не лише суто спортивні заходи чи онлайн, а й через партнерства створювати нові події.

Ми відкриті та зацікавлені в прогресі, масштабуванні. Аби це поєднувалося з нашими цілями допомоги війську для зменшення наших втрат та збільшення втрат противника для нашої справедливої перемоги.

Хочемо своїм прикладом показати що все можливо, і якщо ви готові вперто досягати результату для допомоги ЗСУ, ваші наміри чисті, ви готові прозоро і відкрито взаємодіяти зі звичайними громадянами, підприємцями, ЗМІ, іноземцями та органами влади — у вас все вийде.

Обирайте напрямки, де найбільше відчуваєте свою експертизу та досвід, поєднуйте з плануванням, підготовкою, управлінськими навичками і все вийде. 

Щиро бажаємо спробувати та отримати гідний результат.

Тим часом ми запрошуємо киян та гостей столиці долучитися у ролі учасників або глядачів та донаторів на благодійний "Гоноровий заплив", який відбудеться 3-го серпня. Ви відчуєте здорову атмосферу, познайомитись з цікавими людьми, а ааші донати допоможуть зібрати кошти на міномети для Вовків ДаВінчі.

Спортивний гуркіт: чи працюють масові заходи для зборів на потреби армії

1157

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: