fbpx
Сьогодні
17:22 01 Сер 2024

ЄС відхилив запит Угорщини та Словаччини про термінові консультації щодо українських санкцій на транзит нафти з рф

Фото: З відкритих джерел

Європейська комісія відхилила прохання Угорщини та Словаччини про термінові консультації у зв'язку з рішенням України заборонити транзит сирої нафти від великого російського постачальника "Лукойл".

Про це повідомляє Bloomberg.

Речник Європейської комісії зазначив, що попередній аналіз Євросоюзу не виявив безпосереднього ризику для постачання нафти в ці дві країни.

Єврокомісія на цей час чекає більш детальної інформації від Угорщини та Словаччини, щоб краще зрозуміти можливі наслідки нових санкцій.

Окрім того, як повідомив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс, попередній аналіз показав, що нові санкції України проти російського ПАТ "Лукойл" не впливають на транзитні операції, які здійснюють торгові компанії через нафтопровід "Дружба", доки "Лукойл" не є формальним власником нафти.

Домбровскіс також обговорив це питання з прем'єр-міністром України Денисом Шмигалем під час телефонної розмови в четвер. За його словами, обговорення питання з Угорщиною та Словаччиною триватиме, але на цей час серйозних загроз для стабільності постачань не зафіксовано.

Що відомо про санкції на транзит нафти з рф в ЄС

Єдина система магістральних нафтопроводів "Дружба" – один із найбільших і найпотужніших у світі нафтопровід із пропускною спроможністю 2 млн барелів на добу. Побудований для транспортування нафти з росії до країн Центральної та Західної Європи.

У червні 2024 року транзит російської нафти в Угорщину та Словаччину заблокувало посилення санкцій Радою національної безпеки й оборони України проти "Лукойлу".

Зауважимо, що "Лукойл" постачає нафту в Угорщину через нафтопровід "Дружба" в Україні. Для угорської компанії Mol постачання з рф забезпечують 2/3 сировини, і наразі компанія шукає альтернативних постачальників.

Тому Угорщина та Словаччина залучили Європейський Союз до суперечки з Україною через припинення подачі російської нафти трубопроводом "Дружба", проте їх спроби провалилися. Європейська комісія затримала їхній запит закликати Київ скасувати нещодавні санкції проти російської нафтової компанії "Лукойл".

Україна ж заявила, що не має намірів скасовувати санкції проти російської компанії "Лукойл". Запроваджені обмеження не становлять загрози для енергетичної безпеки Словаччини та інших країн Європи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: