fbpx
Сьогодні
11:42 27 Лип 2024

Алісса Мілано зустрілася з українськими медпрацівниками "Охматдиту", які були на зміні під час російського удару по дитячій лікарні

Фото: milano_alyssa/Instagram

Американська акторка, активістка та амбасадорка фандрейзингової платформи UNITED24 Алісса Мілано зустрілася з героїчними українськими лікарями, які проводили операції 8 липня 2024 року, коли російська крилата ракета влучила в "Охматдит" — найбільшу в Україні дитячу лікарню.

Про це пише Рубрика, посилаючись на UNITED24.

Зустріч відбулася 25 липня в межах подкасту Мілано Sorry Not Sorry, до якого приєдналися генеральний директор "Охматдиту" Володимир Жовнір, лікарка-анестезіологиня відділення інтенсивної терапії Анна Ісаєва та щелепно-лицеві хірурги Олег Голубченко та Ігор Колодка, а також заступниця керівника Офісу Президента України Олена Ковальська.

"Уявіть, що ви виконуєте цю роботу просто в зоні бойових дій, коли вашу країну незаконно захоплює авторитарна держава з величезною армією та без моральних принципів.

Уявіть, що вас хвилює не лише те, чи врятує дітей лікування, а й те, чи не помрете ви самі, просто виконуючи свою роботу у місці, яке взагалі-то має бути безпечним", — Алісса Мілано, американська акторка, активістка та амбасадорка UNITED24.

"Лікувати дітей — це дуже велика відповідальність, а під час війни — у декілька разів більша, бо є багато моментів, які від тебе не залежать: вимкнення електроенергії, води, інших критичних систем для забезпечення пацієнта.

І це дрібниці у порівнянні з ракетними атаками на українські лікарні. Для мене найстрашніше сказати батькам, що я як медик не зміг нічого зробити й дитина померла.

Коли йде війна, ризик сказати, що я не міг врятувати дитину, бо у лікарню потрапила ракета, зростає у мільйони разів", — говорить генеральний директор "Охматдиту" Володимир Жовнір, який у момент атаки перебував у своєму кабінеті.

"Ми знаходилися біля дітей, вкрили їх подушками та ковдрами, щоб їх не ушкодило уламками. Коли ми почули вибухи, персонал захищав дітей собою. Вони не постраждали", — згадує Анна Ісаєва, лікарка-анестезіологиня відділення інтенсивної терапії, яка допомагала захистити та евакуювати дітей.

Алісса Мілано та медпрацівники Охматдиту

"Ми були в операційній і розпочали операцію ще до того, як почалась тривога. На жаль, ми не мали можливості забрати дитину з операційного столу. Ми мусили завершити операцію. Цій дитині було 5 місяців",говорить Ігор Колодка, щелепно-лицевий хірург, якому довелося оперувати немовля в момент вибуху.

"Збір на лікарню "Охматдит" був найшвидшим в історії платформи. Протягом лише одного дня ми зібрали понад 7 500 000 мільйонів доларів", — зазначає Олена Ковальська, заступниця керівника Офісу Президента України.

Невдовзі подкаст із виснажливими історіями українських героїчних лікарів зможуть послухати всі охочі.

Нагадаємо, що Алісса Мілано приєдналася до UNITED24 23 травня 2024 року. Після російської атаки на "Охматдит" U24 запустила спеціальний збір коштів, щоб допомогти відновити найбільшу дитячу лікарню України.

Ініціатива зібрала понад 7 мільйонів доларів США. Підтримати медичний напрям, зробивши пожертву, можна за посиланням.

Про UNITED24

Ініційована Президентом України фандрейзингова платформа та основне вікно збору пожертв на підтримку України. За 25 місяців роботи фандрейзингової платформи UNITED24 завдяки пожертвам з більш ніж 110 країн зібрано понад 669 000 000 доларів. Серед амбасадорів UNITED24 — співачка та акторка Барбра Стрейзанд, актори Марк Гемілл, Марк Стронг, Лієв Шрайбер і Міша Коллінз, акторки Кетрін Винник, Іванна Сахно, Алісса Мілано та Гіларі Свенк, гурт Imagine Dragons, артдиректор Balenciaga Демна, режисер Мішель Азанавічус, астронавт Скотт Келлі, історик Тімоті Снайдер, британський підприємець Річард Бренсон, кантрі-співак Бред Пейслі, британський мандрівник Беар Гріллз, філософ та економіст Френсіс Фукуяма, шеф-кухар Хосе Андрес, нобелівські лауреати Пол Нерс, Едвард Мозер та Мей-Бритт Мозер, видатні українські спортсмени Андрій Шевченко, Еліна Світоліна, Олександр Усик і Олександр Зінченко.

Удар по "Охматдиту"

Зранку 8 липня росіяни, ракетою поцілили в дитячу лікарню "Охматдит". Під час удару там перебували 627 дітей. Очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що російський удар припав на токсикологічний корпус, де діти отримували діаліз.

Унаслідок атаки по медустанові загинули дві людини, ще 50 поранені. Згодом у лікарні також помер хлопчик, який постраждав від атаки. Одразу ж після удару до лікарні прибували небайдужі, які допомагали розбирати завали, приносили воду та їжу.

Держава вже пообіцяла відбудувати лікарню — уряд спрямував 100 мільйонів гривень на першочергові відновлювальні роботи. Окрім того, небайдужі за 41 годину пожертвували для "Охматдиту" 300 мільйонів гривень. До уряду України надійшла "велика кількість запитів" від різних країн, готових прийняти дітей з лікарні.

Пропагандистські ресурси тим часом почали поширювати інформацію, нібито це Україна обстріляла власну дитячу лікарню. Утім, українські слідчі показали докази, що по закладу запустили російську ракету Х-101.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: