fbpx
Сьогодні
Відео 14:26 26 Лип 2024

Трохи "охолодитися": поки в Україні аномальна спека, полярники насолоджуються зимовими пейзажами

Фото: Сергій Глотов / Національний антарктичний науковий центр

На тлі аномальної спеки в Україні та в усьому світі, температурні рекорди якої фіксують синоптики, полярники антарктичної станції "Академік Вернадський" фільмують зимові пейзажі та пропонують українцям "охолодитися" хоч таким способом, а саме переглядаючи їх відео.

Про це пише Рубрика, посилаючись на Фейсбук Національного антарктичного наукового центру, який поділився відео погоди на острові Галіндез.

На відео видно хмари снігу, які підіймає досить потужний вітер, та повсюди снігові замети.

"Тож залишаємо це відео в стрічці, щоб за потреби ви могли ним трохи "охолодитися"", – написали дослідники.

Як зазначають полярники, "Вернадський" розташований на острові Галіндез – узбережжі континенту, тому зимові низькі температури тут не досягають екстремально низького рівня. Цьогоріч тамтешні метеорологи лише декілька разів фіксували мороз нижче -10℃.

Така погода не є типовою для цього регіонувідносно теплу температуру там пояснюють впливом глобального потепління.

Там зазначають, що максимальна добова температура поблизу станції зросла на більш як 8 градусів – із -4,2°С до +4,5°С.

"Плюсова температура зберігалася впродовж майже двох діб – 16-17 липня. Йшов дощ і мокрий сніг.

Також температури трохи вище 0°С були зафіксовані на британській станції "Розера", що розташована на 300 кілометрів південніше "Вернадського", тобто ближче до Південного полюсу", – кажуть полярники.

Водночас за словами полярників, висока вологість повітря поблизу наукового центру посилює відчуття холодної температури. Цьому також сприяють сильні вітри, які можна почути на тому ж відео, а також постійні опади.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

"Вийшовши на вулицю з "Вернадського", можна добряче "охолодитися" та збадьоритися", – жартують працівники наукового центру.

Нагадаємо, що українські полярники з антарктичної станції "Академік Вернадський" зафіксували унікальний спосіб полювання горбатих китів, який вони використовують для загону здобичі в пастку за допомогою "бульбашкової сітки".

Також українські дослідники зафільмували китів, які "шпигують" на поверхні океану в Антарктиці. Горбаті кити висунули свої величезні голови з води, щоб поцікавитися дослідниками в човні та їхньою роботою.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: