Рішення для перемоги: 12-річний житомирянин створив мінілабораторію для технологічної допомоги ЗСУ
Матвій Морозько, 12-річний житель Житомира, на своєму 3D-принтері надрукував та відправив на передову 50 кронштейнів для дронів. Хлопець вчився їх друкувати по навчальному відео.
Про це повідомляє "Суспільне", передає Рубрика.
У чому проблема?
Мотивацією для Матвія є його батько, військовий лікар Сил оборони, який служить з початку повномасштабного вторгнення.
Яке рішення?
Матвій за три місяці надрукував на своєму 3D-принтері 50 кронштейнів для дронів, які він відправив на передову.
Для виготовлення однієї деталі потрібно 50 хвилин, і вдень він друкує по 8-12 кронштейнів.
"Кронштейн — це тримач для сталевих шершнів. Воно кріпиться до дрона, а далі сам снаряд, воно таке заокруглене. І як воно скидається, то кронштейн летить разом зі снарядом", — пояснив Матвій.
Як це працює?
Матвій вирішив зайнятися цією справою, попросивши у батьків 3D-принтер для друку кронштейнів для армії
"Я побачив відео на Ютубі від користувача Кубастік 3-D. Він там розповідав, як бути корисним з 3D-принтером для армії. Я вирішив попросити у своїх батьків 3D-принтер і друкувати для армії. У мене є сайт, на якому я беру замовлення і самі моделі для друку. У мене є куратор, який перевіряє якість кронштейнів", — розповів Матвій.
За його словами, батьки підтримали його бажання допомагати військовим та придбали принтер. Мотивує Матвія виготовляти кронштейни батько, який з початку повномасштабного вторгнення на війні.
"Мій тато на цей момент військовий лікар. Він рятує життя нашим хлопцям. Пластик мені замовляє він. У мене нещодавно був День народження, 5 липня, і ми збирали на пластик. Ми назбирали 32 тисячі гривень. Тато вже замовив 25 кілограмів пластику і я буду друкувати на своєму 3D-принтері", — сказав хлопець.
Мама Матвія Тетяна Морозько сказала, що основний меседж — це те, що дитина такого віку може долучитися до того, щоб допомагати армії.
Матвій додав, що мріє відкрити свою друкарню 3D.
"Якщо мав би такий величезний 3D-принтер зі сталлю та металом, я б хотів друкувати протези на руки та ноги", — сказав хлопець.
Цей приклад демонструє, як молодь може активно долучатися до підтримки країни у важкі часи, використовуючи сучасні технології і свої знання.
Нагадаємо, волонтерка зі Львівської області Андріана Кіндрацька передала понад 5 тисяч розпалювачів для Сил Оборони.
Як повідомлялось, на благодійному ярмарку учні Мукачівського ліцею №10 зібрали понад 48 тисяч гривень для українських захисників. Їхню ініціативу підтримали учні Мукачівського ліцею №5. Вони теж задонатили 17 тисяч гривень на підтримку ЗСУ.
Також у Гощі в Рівненській області учні академічного ліцею, щоб зібрати кошти на парафін та віск для окопних свічок, колядували.
Окрім цього, учні та вчителі чернівецької гімназії №16 відправили на фронт майже 50 тисяч окопних свічок і на цьому не зупиняються, волонтерять навіть на канікулах.