fbpx
Сьогодні
21:20 22 Лип 2024

Чехія офіційно долучилась до міжнародної "коаліції дронів" для України

Фото: armyinform.com.ua

Чехія офіційно долучилась до міжнародної коаліції з забезпечення України безпілотниками, яку очолюють Латвія та Велика Британія.

Про це повідомляє латвійське Міністерство оборони, пише Рубрика.

"Чехія приєдналася до коаліції безпілотників для України на чолі з Латвією та Великою Британією після того, як її делегація підписала меморандум про взаєморозуміння під час 75-го ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні, що відбувся 11 липня", – йдеться у повідомленні.

Після приєднання Чехії кількість членів "коаліції дронів" зросла до 16 країн.

Велика Британія, Австралія, Чехія, Данія, Франція, Естонія, Італія, Нова Зеландія, Канада, Литва, Нідерланди, Польща, Україна, Німеччина та Швеція – це країни, які формують "коаліцію дронів" разом з Латвією.

"Кожна країна – член коаліції може зробити значний внесок у зусилля України, а також підтримати розвиток своєї національної промисловості", – зазначив міністр оборони Латвії Андріс Спрудс.

Як повідомляла Рубрика, країни-учасниці «коаліції дронів» для України підписали Меморандум про взаєморозуміння, який передбачає створення спільного фонду на 45 мільйонів євро.

Нагадаємо, що 18 січня повідомлялось про створення Коаліції дронів та засобів радіоелектронної боротьби.

Ініціатором створення Коаліції стала Латвія. Про ініціативу оголосили під час зустрічі її міністра оборони Андріса Спрудса з міністром оборони України Рустемом Умєровим у грудні 2023 року.

За словами латвійського міністра, ця ініціатива допоможе українським військовим у війні, де використання дронів стало важливим елементом бойових дій.

Заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко презентувала представникам 13 країн-учасниць потребу України в безпілотних системах, засобах радіоелектронної боротьби та технологіях, що захищатимуть критичну інфраструктуру.

Ілюстративне фото безпілотника DT46 компанії Delаir. Фото: Себастьян Лекорню

Країни-партнерки висловили підтримку та розуміння доцільності створення коаліції.

Представники України запропонували партнерам форму коаліції дронів, яку назвали "50—30—20", де:

  • 50% того траншу – це закупівля українських виробників.
  • 30% Україна готова отримувати у вигляді готових дронів від виробників країн-партнерок.
  • 20%, залишок зі 100, — це гроші на спільні підприємства.

За цим планом, в Україні повинні з'являтися спільні заводи.

Катерина Черногоренко додала, що вже є декілька раундів перемов між партнерами, українськими компаніями, які можуть надати таку можливість для спільних підприємств. До коаліції дронів входять не тільки літальні або повітряні апарати, а й всі домени.

Нагадаємо, "Агенція оборонних закупівель" Міністерства оборони України за результатами торгів на Prozorro уклала контракти на постачання 3000 БпАК DJI Mavic 3E та 1000 DJI Mavic 3T з додатковою комплектацією.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: