Снаряди з флешетами: на Дніпропетровщині війська рф обстріляли Нікопольський район
Ворожа армія у суботу, 20 липня, обстріляла Нікопольський район снарядами з флешетами, що містять близько семи-дев'яти тисяч (залежно від калібру) маленьких, гострих стріл здатних завдавати важких поранень і вбивати людей.
Про це в Телеграмі повідомив очільник Нікопольської РВА Євген Євтушенко, передає Рубрика.
"Вчора росіяни обстріляли населений пункт Марганецької громади зі ствольної артилерії. Чимало снарядів потрапили в навчальний заклад. Це не перший подібний обстріл – Іллінка та Добра Надія майже щодня потерпають від збройної агресії. На жаль, школа отримала суттєві руйнування, на щастя, люди не постраждали", – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що для обстрілу окупанти застосували зокрема боєприпаси з флешетами.
Йдеться про артилерійські снаряди, які містять близько семи-дев'яти тисяч (в залежності від калібру) маленьких, гострих елементів, здатних завдавати важких поранень і вбивати людей.
"Ще раз – обстрілюючи населений пункт, де проживають цивільні мешканці окупанти застосували боєприпаси, розраховані на максимальне ураження саме людей. Це не перше застосування флешет – за два роки обстрілів мешканці майже всіх прибережних населених пунктів знаходили подібні дротики на вулицях, в парканах, дахах та автомобілях", – додав Євтушенко.
Довідка
Раніше The Guardian з посиланнями на судмедекспертів, що оглядають тіла мешканців Київщини, вбитих росіянами під час окупації, писало, що загарбники вбивали цивільне населення в Бучі снарядами з флешетами, які використовували переважно під час Першої світової війни.
Судові медичні експерти розповіли журналістам видання, що вони знайшли в багатьох тілах убитих людей на Київщині рештки флешет. За їхніми словами, більшість таких тіл знайшли в братських могилах у Бучі та Ірпені.
Команда патологоанатомів і судмедекспертів складаються з українських фахівців і запрошених експертів з французької жандармерії. Незалежні експерти з озброєння оглянули світлини металевих решток, вилучених з тіл загиблих, і підтвердили, що це є флешети.
Снаряди з флешетами вперше масово застосували в ході Першої світової війни. Тоді нещодавно винайдені літаки залітали в тил і скидали такі снаряди в траншеї противника, де вони пробивали навіть металеві шоломи солдатів і вбивали живу силу ворога.
Один такий снаряд містить до 8 тисяч флешетів – дрібних металевих дротиків, схожих на цвяхи.
Флешета може бути завдовжки від 2,5 до 4 сантиметрів. Вона має гострий наконечник і дрібні крильця біля закінчення. Коли танк чи ствольна артилерія запускає такий снаряд, він вибухає в повітрі після спалення запалу всередині, і флешети розлітаються навсібіч.
За словами судмедекспертів, які робили огляд і розтин тіл, у більшості жертв уламки знаходили в черепі й грудях.
Зазначимо, що ці снаряди не заборонені міжнародними конвенціями, але їхнє застосування в населеному пункті з щільною житловою забудовою є порушенням міжнародного гуманітарного права.
У ході Другої світової війни такі снаряди майже не застосовували. За окремими свідченнями істориків і правозахисників, армія США застосовувала такі снаряди під час війни у В'єтнамі в 1964-1973 роках.
Нічна атака 21 липня
Російські загарбники цієї ночі, 21 липня, знову запустили кілька груп ударних безпілотників по території України для чергової повітряної атаки.
Сили та засоби протиповітряної оборони збили всі ворожі безпілотники, які російські окупанти запускали для ударів по столиці.
Також повідомляли, що в Чернігові було чути вибух на тлі повідомлень військових про фіксацію "Шахедів" над містом. А в мережі писали про роботу ППО в регіоні.
Загалом у ніч на 21 липня російсько-окупаційні війська атакували низку регіонів країни 39 ударними безпілотниками, "Іскандерами-М" та КАРами: українським силам ППО вдалося збити 35 БпЛА та 2 авіаційні ракети Х-59/69.