fbpx
Сьогодні
08:30 12 Лип 2024

На саміті НАТО понад 20 держав підписали нову домовленість на підтримку Києва, проте це не підміняє мети України стати членом Альянсу, - Зеленський

English version here

Фото: Телеграм / Володимир Зеленський

Під час саміту НАТО лідери країн-союзників за підсумками зустрічі підписали Ukraine Compact (Український компакт) — документ, що містить зобов'язання щодо підтримки України. Він об'єднує країни, які підписали двосторонні угоди щодо безпеки з Україною. Президент Володимир Зеленський зазначив, що угоди про співробітництво у сфері безпеки між країнами посилюють Україну, але не є підміною мети країни стати членом НАТО у майбутньому.

Про це повідомляє Рубрика з посиланням на офіційне інтернет-представництво глави держави.

Договір підписали лідери Сполучених Штатів Америки, Бельгії, Канади, Данії, Естонії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Ісландії, Італії, Японії, Латвії, Литви, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Іспанії, Швеції та Сполученого Королівства разом з президентом Європейської Ради, президентом Європейської комісії та президентом України.

Фото: ОПУ

Окрім України, пакт об'єднав у підтримці України 21 країну та ЄС.

Договір передбачає реалізацію цілей, що прописані у двосторонніх угодах України. Підписанти зобов'язуються підтримувати Україну в обороні, надавши військову техніку, фінанси та навчивши українських військових. Це включає роботу через:

  • Контактну групу з питань оборони України,
  • Коаліцію можливостей,
  • Командування підтримки безпеки та підготовки для України,
  • Місію ЄС із надання військової допомоги Україні.

Фото: Телеграм / Володимир Зеленський

Договір також передбачає прискорення допомоги з розбудови майбутніх Сил оборони України до 2027 року, з перспективою продовження у 2030-х роках. Для цього кожні шість місяців Контактна група з питань оборони України скликатиметься на рівні міністрів для перегляду й затвердження дорожньої карти розвитку.

У випадку нового нападу росії на Україну після закінчення нинішньої війни, країни-підписанти зобов'язані швидко зібратися на найвищому рівні для визначення подальших кроків підтримки України.

Президент Володимир Зеленський назвав підписання договору успіхом для України, "оскільки він розвиває нашу архітектуру безпеки".

Фото: Телеграм / Володимир Зеленський

"Ми обов'язково виконаємо кожен пункт — енергії для цього в нас задосить", — додав він.

Зеленський нагадав, що минулого року на саміті НАТО у Вільнюсі "ми зробили дуже рішучий крок, ухваливши декларацію "G-7" про безпеку України".

"І ми не втрачали часу дарма. Тепер у нас є надійна архітектура гарантій безпеки. З Ukraine Compact ми виводимо наші відносини на новий рівень, що є значним досягненням для України та всіх нас", — підсумував президент України.

Президент також зазначив, що впродовж року тривала активна робота над "надійною архітектурою гарантій безпеки для нашої країни".

"Вони посилюють Україну, але не підміняють мети стати членом НАТО", – наголосив Зеленський.

За його словами, є 23 "сильні угоди, і будуть угоди з іншими країнами".

"У нас є історично важлива угода з безпеки зі Сполученими Штатами", – сказав Зеленський.

Фото: Телеграм / Володимир Зеленський

Він додав, що вся ця робота сприяла отриманню довгострокових зобов'язань:

  • щодо військової допомоги,
  • додаткових систем ППО,
  • просуванню в питанні передачі літаків F-16
  • та розвитку оборонної співпраці.

"Український договір виводить наші відносини на новий рівень. Вагоме досягнення для України та всіх нас", – наголосив президент.

Також зазначається, що документ відкритий для підписання іншими країнами та фіксує довгострокову військову й оборонну підтримку, розвиток майбутніх Сил оборони України та механізм екстрених консультацій між партнерами на випадок ескалації війни, що триває, чи можливої агресії в майбутньому.

В повідомленні ОП також йдеться, що Український договір став доповненням до Спільної декларації G7, яка була погоджена на попередньому саміті НАТО у Вільнюсі у 2023 році.

Також Зеленський на Раді Україна-НАТО заявив, що країна "заслуговує на запрошення до НАТО", та висловився про роль України у європейській безпеці на тлі російської агресії.

"Я вдячний за Раду Україна-НАТО, створену, щоб зробити видимим наш шлях до Альянсу. І справжній квиток для України в НАТО – справедливе закінчення цієї війни. Без України в НАТО європейська безпека ніколи не буде повною", – сказав президент.

Він зазначив, що Україна поза Альянсом є "спокусою для Росії знову і знову спробувати агресію, стати загарбником, зайти в Україну та інші країни".

"Тому всі формати нашої співпраці, в тому числі й цей, мають бути містком до перемоги України у цій війні. Наша перемога має стати мостом до міцного миру для всієї Європи. Все це повинно базуватися на одному сильному слові – запрошення. Україна заслуговує на запрошення до НАТО. Ця впевненість безповоротно стане новою міцною опорою Альянсу. Тільки сильні рішення роблять переможців", – йдеться в заяві Зеленського.

Зеленський подякував Байдену за його лідерство та зусилля, спрямовані на те, щоб безпекова співпраця була сповнена рішучими діями.

Як повідомлялось, саміт НАТО покликаний стати мостом України до Альянсу та здійснити необхідні реформи.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: