Компанії з України беруть участь у розробці турецького винищувача 5 покоління
У розробці новітнього турецького винищувача п'ятого покоління KAAN беруть участь і українські компанії: задля безпеки жодних деталей поки що не розголошують.
Про це заявив посол України в Туреччині Василь Боднар на брифінгу "Українсько-турецькі відносини: співпраця, допомога, поточні та подальші ініціативи".
Як зазначив представник українського дипломатичного відомства, деякі українські компанії та розробники беруть участь у розробці агрегатів літаків.
"У розробці перспективного винищувача п'ятого покоління KAAN допомагають українські підприємства. Частина розробників також бере участь у розробці його складових. На сьогодні ми ще не розкриваємо деталей з погляду безпеки", підкреслив Боднар.
Дипломат також наголосив, що це перспективна співпраця, й після постановки на озброєння у ЗС Туреччини цей винищувач може зацікавити ВПС України. Окрім того, можливо, це також стане предметом співпраці з тим, щоб виробляти на території України нові безпілотники.
Представник українського дипломатичного відомства наголосив на тому, що сьогодні дві великі турецькі компанії: Baykar Makina, відома у нас виробництвом "байрактарів" та державна компанія TUSAŞ (TAI) закуповують українські двигуни, реактивні та турбореактивні, для використання на безпілотних апаратах.
"Також є окремий проєкт із постачання вертолітних двигунів. Основними партнерами тут виступають українські компанії Мотор Січ та Івченко Прогрес", – резюмував дипломат.
Що відомо про співпрацю з оборонними турецькими компаніями
8 березня Володимир Зеленський побував з візитом у Стамбулі. Також він відвідав корвет Військово-Морських Сил ЗСУ, який Туреччина виготовила для України. Зеленський присвоїв судну ім'я гетьмана Івана Виговського.
Під час зустрічі зі своїм турецьким колегою президент наголосив на зацікавленості в зміцненні двосторонньої співпраці та спільного виробництва з турецькими оборонними компаніями.
Варто нагадати, що у місті Васильків Київської області вже почали спільно з Туреччиною будувати завод для виробництва безпілотних літальних апаратів (БПЛА).
До цього компанія Baykar отримала ліцензійні дозволи від Туреччини, щоб налагодити виробництво двох безпілотників в Україні — Bayraktar TB2 та Akıncı.
Як відомо, Україна уклала три контракти з турецькою компанією Baykar, яка займається виготовлення безпілотників Bayraktar TB2, Kızılelma та інших.