Програма для підлітків із малих громад UActive запрошує до участі у відборі на 2024 сезон
Міжнародний благодійний фонд savED за підтримки партнерів оголошує відбір шкіл на участь в освітній програмі для підлітків із малих громад UActive. Учні, вчителі, директори шкіл із Київської, Чернігівської, Миколаївської областей можуть зареєструвати свій освітній заклад на участь у відборі до 28 липня.
Про це пише Рубрика.
У чому проблема?
Підлітки з малих громад постраждалих від війни регіонів стикаються з безліччю викликів: від безпекових ризиків для свого навчального процесу і буквально життя та до освітніх втрат і труднощів із доступом до знань і навичок XXI століття.
За дослідженням благодійного фонду savED про вплив двох років повномасштабного вторгнення на освіту, найнижчий оптимізм щодо майбутнього України висловлюють, порівняно з батьками, учителями й місцевими адміністраціями, саме учні. 24% з них налаштовані песимістично, 25% мають ні оптимістичні, ні песимістичні погляди, 31% – скоріше оптимістичні.
Дуже оптимістичними є тільки 21% школярів. І майже половина школярів-учасників дослідження висловлюють думки про еміграцію.
Яке рішення?
У 2023 році міжнародний благодійний фонд savED запустив освітню програму для підлітків UActive. Наразі до співпраці залучають три області:
- Київську,
- Чернігівську,
- Миколаївську.
За цей час учасники встигли реалізувати вже 23 соціально важливі проєкти для своїх селищ та містечок. Серед них — спортивні зали, молодіжні центри, театральні сцени, STEM-класи тощо.
Підлітки-учасники програми проходять 15-тижневе навчання, яке містить:
- блок проєктного менеджменту: школярі дізнаються про особливості планування, пітчингу та втілення проєктів;
- формаційну частину: вона охоплює опанування навичок XXI століття, серед яких лідерство, критичне мислення, креативність тощо;
- мотиваційні зустрічі з професійними експертами: вони допоможуть учням дізнатися більше про можливості саморозвитку та почати будувати власний нетворкінг;
- роботу з менторами: саме вони допомагатимуть командам школярів із розробкою та втіленням проєктів.
Після 15 тижнів навчання учасники у грудні презентують свої проєкти – спочатку на передпітчингу, а далі – на офлайн пітчингу для професійного журі.
5 команд із Миколаївської області та всього 10 команд із Київської та Чернігівської областей зможуть отримати гранти на втілення своїх проєктів – до 5000 доларів кожна з команд. А після проходження програми всі учасники зможуть долучитися до спільноти випускників UActive, аби продовжити свій розвиток.
Як це працює?
До 28 липня 2024 року школи зі згаданих регіонів запрошують зареєструватися у відборі на новий сезон програми. Для участі у відборі заповніть онлайн анкету:
- форма для учасників з Київської та Чернігівської областей;
- форма для учасників з Миколаївської області.
З відібраними учасниками організатори програми UActive сконтактують до 5 серпня.
Нагадуємо, що читальний зал місцевої запиленої бібліотеки Горінчівської громади школярі Закарпаття перетворили на центр творчості: самі розробили дизайн та пофарбували підлогу аби молодь мала де подивитись кіно.