fbpx
Сьогодні
21:59 09 Лип 2024

15-річний юнак із Шостки створив робота-розмінувальника, який може перетворюватися на дрон-камікадзе

Фото: ТСН

15-річний хлопець Єрмак Роговий з Шостки Сумської області створив унікального робота-розмінувальника, який може трансформуватися у дрона-камікадзе. Керувати пристроєм можна дистанційно, що забезпечує у разі вибуху безпеку оператора.

Про це повідомляє ТСН, пише Рубрика.

У чому проблема?

Саме така техніка зараз дуже потрібна військовим та рятувальниками. Адже прифронтові території сильно заміновані ворогом.

Та й військові на фронті потребують дронів-камікадзе у великій кількості.

Яке рішення?

Технікою хлопець почав захоплюватися ще років з трьох. Щоб талант не пропадав дарма — батьки відвели Єрмака на станцію юних техніків.

Саме там він розробив свою гордість – універсального робота-розмінувальника, який можуть використовувати й військові, і рятувальники.

Як це працює?

Його винахід здатний виявляти протипіхотні та протитанкові міни під землею на глибині до 30 сантиметрів.

Пристрій оснащений клешнею-маніпулятором, камерою та працює на дистанційному управлінні.  Завважки робот лише у кілька кілограмів, тому наїхавши на міну — не підірветься.

Єрмак Роговий винайшов дрон-розмінувальник

Фото: ТСН

"Коли він бачить можливе місце розташування міни, він буде видавати звуковий сигнал. Якщо на поверхні лежить міна, може взяти її маніпулятором, а так він викидає маркер", розповідає винахідник.

Собівартість такого приладу 7000–8000 грн. Проте Єрмаку обійшовся приблизно у 1000 грн.

Як повідомляють, від ідеї до втілення її у життя знадобилося близько року. Винахіднику на всіх етапах допомагав керівник гуртків станції юних техніків Євгеній Небилиця. Він розповідає: насправді робот багатофункціональний. Його можна буде використовувати не лише для розмінування.

Єрмак Роговий винайшов дрон-розмінувальник

Фото: ТСН

"Якщо використати такий робот, як дрон-камікадзе, то якраз пластик ПВХ підійде дуже гарно. Адже він дешевий, це буде одноразовий робот. Може нести на собі вантаж, або якусь вибухівку", пояснює він.

Підліток брав участь у Малій академії наук два роки поспіль, де представляв свій винахід.

"З цим роботом я виступав у МАНі два роки. Минулого року мені, на жаль, не вдалося виграти місце в Україні, але я здобув 1 місце на області. У цьому році вже краще: на області у мене було 1 місце, по Україні — третє", наголосив Єрмак.

Нагадаємо, що для українських Сил оборони розробили новий дрон, що друкується на 3D-принтері.

Окрім того, після важкого поранення на фронті український захисник втратив руку, але попри це власноруч збирає FPV-дрони на власній кухні протезованою рукою, допомагаючи й зараз Силам оборони України.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: