російська федерація вибула з десятки найбільших економік світу
Російська федерація вибула з десятки найбільших економік світу в доларовому еквіваленті: до цього призвело падіння обмінного курсу російського рубля.
Про це йде мова в даних Всесвітнього банку.
У 2023 році російська економіка зросла на 3,6% – більше, ніж світова, але через послаблення рубля відносно долара її розмір скоротився на 10,8% – з 2,27 трлн доларів до 2,02 трлн доларів.
У результаті за розміром економіки росія опустилась з восьмого на одинадцяте місце, пропустивши вперед Італію, Бразилію та Канаду, хоча вони торік зростали повільніше: 0,9%, 2,9% та 1,1% відповідно.
Також Японія через падіння курсу єни опустилася на четверте місце, пропустивши на третє місце Німеччину.
Лідирують з величезним відривом США: американська економіка на третину більша за китайську – 27,4 трлн дол проти 17,8 трлн дол відповідно.
Як виглядає десятка найбільших економік світу:
- США – $27,361 трлн
- Китай – $17,795 трл
- Німеччина – $4,456 трлн
- Японія – $4,213 трлн
- Індія – $3,550 трлн
- Велика Британія – $3,340 трлн
- Франція – $3,031 трлн
- Італія – $2,255 трлн
- Бразилія – $2,174 трлн
- Канада – $2,140 трлн
росія вперше потрапила до десятки найбільших економік в середині нульових, коли економіка швидко зростала, але у 2009 році вперше вибула.
Через кризи та девальвації рф то поверталась, то вибувала. Востаннє росія зайшла в десятку у 2022 році коштом аномального зміцнення рубля.
Варто додати, що у 2023 році валовий внутрішній продукт України збільшився на 5,3%, а у доларах, за оцінкою Світового банку, розмір виріс зі 162 млрд дол. до 178,8 млрд дол. Як наслідок, у рейтингу Україна піднялась з 59 місця на 57.
Нагадаємо, як заявила нещодавно директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва, на економіку росії чекають важкі часи через відтік людей і брак технологій.
Як показали річні дані минулого тижня, економіка різко відновилася після спаду у 2022 році, але зростання значною мірою спирається на державне виробництво озброєнь і боєприпасів.
Прогноз МВФ щодо зростання ВВП росії на 2,6% цього року є ознакою того, що рф, яка створила значні резерви за багато років фіскальної дисципліни, інвестує у військову економіку.
"Насправді я думаю, що російська економіка переживає дуже важкі часи через відтік людей і через обмежений доступ до технологій, що пов'язано з санкціями,
Тому, хоча ця цифра (2,6%) виглядає як хороша цифра, за нею стоїть більша історія, і вона не дуже хороша"- сказала Георгієва.
Також у британській розвідці зауважували, що загарбницьке повномасштабне вторгнення російської федерації в Україну негативно впливає на економіку росії.